Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Indra Sproģe samaļ papīru un rada mākslu

25. aprīlī Rīgā, tirdzniecības centrā Spice Home, no pulksten 12.00 – 13.00 dabas pētnieka un pazinēja Māra Oltes vadībā norisināsies ekspertu diskusija par papīra otrreizējo pārstrādi un tās nozīmi. Lai pievērstu uzmanību papīra pārstrādes problēmai, tiks atklāta mākslinieces Indras Sproģes radīta mākslas instalācija Dabas klēpis, ko varēs aplūkot līdz maija beigām.

Indras Sproģe stāsta, ka instalācija tiks radīta no otrreiz pārstrādāta papīra, tādējādi parādot, cik dažādos veidos var izmantot makulatūru: «Mākslas instalācija tiks veidota no makulatūras, to sasmalcinot un pēc tam pārstrādājot popjē-mošē masā. Dabas klēpis simbolizē nepieciešamo mijiedarbību cilvēka un dabas attiecībās. Jāpiebilst, ka tajā mēs varam tik komfortabli justies tikai tad, ja ar savām ikdienas darbībām dodam ieguldījumu tās saglabāšanā un saudzēšanā.»

Ekspertu diskusijā par papīra lomu vides attīstībā piedalīsies papīrfabrikas Līgatne direktors Normunds Dzērve un mārketinga vadītāja Oļesja Dreimane, māksliniece Indra Sproģe un tirdzniecības kompleksa «Spice» direktore Iveta Lāce.

«Spice Home», aicinot sabiedrību dzīvot zaļi un pamosties pavasarim ar savas apkārtnes un mājokļa sakārtošanu, 1. stāvā līdzās mākslas instalācijai atklās papīrfabrikas Līgatne makulatūras nodošanas punktu. Tajā varēs ievietot aprakstītu biroja papīru, aploksnes, grāmatas un preses izdevumus un citus papīra izstrādājumus, kas pārtaps jaunos izstrādājumos.

Māris Olte uzskata, ka pēdējos gados arvien vairāk tiek domāts par dabas saudzēšanu, tomēr veiksmīgam rezultātam vajadzīga visas sabiedrības iesaistīšanās: «Mūsu patērētāju sabiedrībā ir daudz cilvēku, kurus es saucu par akmeņu izmētātājiem, kuri ne tikai piemēslo mūsu vidi, bet arī to nesaudzē un rīkojas izšķērdīgi. Ar gadiem arvien vairāk un vairāk tiek domāts par šo izmētāto akmeņu savākšanu un viena no opcijām ir piešķirt lietām jaunu elpu. Makulatūras pārstrāde ir gluži kā otrā iespēja!»

Nodot makulatūru un uzzināt daudz jauna par zaļo dzīvesveidu aicina jau šajā nedēļas nogalē, kad no 26. līdz 28.aprīlim Spice Home notiks zaļā dzīvesveida dienas Zaļā uzdzīve, kuru ietvaros ikviens varēs aplūkot Biotēkas zaļo dīgstu izstādi un raidījuma Esi gardēdis! foto izstādi. 26., 27. un 28.aprīlī no pulksten 14.00 līdz 17.00 Spice Home apmeklētāji bez maksas varēs radīt savu mākslas darbu papīrfabrikas Līgatne papīra otrreizējās pārstrādes meistardarbnīcā, saņemt veselīga uztura un skaistuma konsultācijas un piedalīties Rito gardēžu virtuves piederumu prezentācijā. 28.aprīlī no 14.00 līdz 17.00 pie Spice Home ieejas notiks eko make-up meistarklase.