Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Situācija «Liepājas metalurgā»: Izveido augsta līmeņa darba grupu

Otrdien Ministru kabinets atbalstīja augsta līmeņa darba grupas izveidi, lai no valsts un pašvaldības puses operatīvi koordinētu nepieciešamos pasākumus AS «Liepājas metalurgs» (LM) situācijas risināšanai un izstrādātu risinājumus uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanai Liepājas pilsētā un reģionā.

Kā informē ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe, šobrīd LM izveidojusies sarežģīta finanšu situācija un, akcionāriem nespējot vienoties par nepieciešamajiem ieguldījumiem un pasākumiem uzņēmuma stabilizācijai, pastāv risks, ka LM var strauji samazināt darbības apjomus, kas radītu negatīvas sociālekonomiskās sekas uz Liepājas pilsētu un reģionu, kā arī Latvijas ekonomiku kopumā.

Grūbe norāda - LM ir jau paziņojis par darbinieku skaita samazināšanas pasākumiem, kas varētu ietekmēt arī saistītos uzņēmumus un kopējo nodarbinātības situāciju Liepājā. Tāpēc izveidota vadības grupa, lai nodrošinātu operatīvu visu iesaistīto institūciju sadarbību, informācijas koordināciju un rīcību starp valsts un pašvaldības iestādēm, strādājot pie jautājumiem, kas saistīti ar situāciju LM.

Viņa informē, ka tāpat ir jāsagatavo konkrēti īstermiņa un vidēja termiņa risinājumi uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanai Liepājā, piemēram, paredzot bez darba palikušo iesaistīšanu pagaidu darbu veikšanā, uzlabojot uzņēmējdarbības infrastruktūru un paredzot atbalstu esošo uzņēmumu darbības paplašināšanai u.c.

Ministru prezidenta uzdevumā vadības grupu vadīs Pavļuts un tajā darbosies finanšu ministrs Andris Vilks (V), labklājības ministre Ilze Viņķele (V), Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidenta padomniece Sandra Bukane.

«Vienlaikus jāuzsver, ka valsts jau līdz šim ir aktīvi iesaistījusies un savas kompetences robežās sniegusi palīdzību LM situācijas risināšanai. Tomēr valsts nav LM akcionārs un tā nevar ietekmēt privāta uzņēmuma vadību un biznesa lēmumus, tāpēc LM tālākā darbībā prioritāri atkarīga no esošajiem akcionāriem, profesionālas LM vadības un pārvaldības, uzņēmuma lielākajiem kreditoriem un piegādātājiem. LM situācijas stabilizācijai un uzņēmuma darbam ir nepieciešams komplekss risinājums, kurā svarīga visu pušu sadarbība un vienots darbs. Valsts kopā ar Kreditoru klubu ir izvirzījusi piecas konkrētas prasības, kas ir jāizpilda esošajiem LM akcionāriem un uzņēmuma vadībai, ar to domājot visus LM akcionārus un vadību, lai valsts un Kreditoru klubs varētu sniegt plānoto atbalstu, piemēram, pārskatīt kredīta pamatsummas maksājumus. Tikai pēc šo prasību izpildes un darbības stratēģijas plāna iesniegšanas Kreditoru klubam, tiks lemts par turpmāk veicamajām darbībām, Kreditoru klubam paturot tiesības izvirzīt jaunus nosacījumus atbalsta sniegšanai,» informē ekonomikas ministra pārstāve.