Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gulbja treneris Bresniks: Tā bija kā mīlestība no pirmā acu skatiena

Latvijas labākā tenisista Ernesta Gulbja treneris Ginters Bresniks vēlas sportistam iemācīt izmantot savus ieročus, bet, lai to paveiktu, latvietim vēl daudz laika būs jāpavada kortos un jāpilnveidojas, Bresniks izteicies intervijā izdevumam «Sporta Avīze».

52 gadus vecais Bresniks pats nekad nav bijis tenisists, bet viņš jau daudzus gadus ir viens no zināmākajiem Austrijas šī sporta veida speciālistiem. Nu jau gadu viņš sadarbojas arī ar Gulbi.

«Ikviens zina Ernestu. Ikviens, kurš kaut mazākā mērā ir saistīts ar tenisu. Tenisa pasaulē ļoti liela uzmanība tiek pievērsta jaunajiem spēlētājiem - tiek meklēti jaunie bekeri, federeri,» izteicās Bresniks. «16-17 gadu vecumā Gulbis bija tieši tāds. Daudzi prognozēja, ka viņš būs TOP10, cīnīsies par «Grand Slam» titulu.»

Bresniks izteicās, ka pagājušā gada aprīlī Gulbis ieradies uz nedēļu patrenēties viņa akadēmijā Vīnē. «Viņš ieradās, un no manas puses tā bija kā mīlestība no pirmā acu skatiena. Viņam atlika pieskarties raketei un izdarīt pirmo sitienu, lai es ieraudzītu potenciālu un saprastu, ka viņš var būt ļoti labs, ja pieies tai lietai nopietni. Visticamāk, ka arī viņam es patiku, jo pēc tam viņš ieradās vēl uz pāris nedēļām.»

Treneris uzsvēra - viņa pirmais un svarīgākais punkts sadarbībai bijis, ka Gulbim būs jāstrādā nopietni. «Vīnē ir mana akadēmija, mana ģimene, man pietiek lietu, ko darīt. Tāpēc pateicu, ja gribi strādāt nopietni, esi laipni lūgts. Ja ne, tad iznieko kāda cita laiku.»

Bresniks slavēja, ka Gulbis šajā laikā trenējas nopietni, tomēr viņam ir nepieciešama atsevišķa pieeja treniņiem, jo latvietim treniņi nedrīkst uzdzīt rutīnu. «Ernests nav nervozs vai psiholoģiski vājš. Tieši pretēji - viņš ir pat ļoti stiprs. Ja kaut ko vēlas, tad uz to arī iet. Viņam nav bail spēlēt lielajos kortos pret lielajiem spēlētājiem, kā tas ir lielākajai daļai tenisistu. Viņš tieši to vēlas.»

«Ja meklējam vājumu, tad tas, drīzāk, ir, spēlējot 15. kortā pret nezināmu pretinieku,» teica Bresniks. «Mans uzdevums kā trenerim ir iemācīt viņam izmantot savus ieročus. Lai būtu virtuozs spēlētājs, ir daudz laika jāpavada kortā un jāpilnveidojas. Ja viņš to turpinās darīt vēl pāris gadus, viņš būs pašā tenisa elitē

Kā ziņots, Gulbis šogad izcīnīja 13 uzvaru sēriju un pēc pārtraukuma atgriezies ATP ranga pirmajā simtniekā. Šonedēļ latvietis pasaules rangā jau ieņem 53. vietu.

<span class="username js-action-profile-name">@<b>Apollo_sport</b></span>