Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Septiņās pašvaldībās tikai viens kandidātu saraksts; pagarina termiņu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) līdz 2.maijam pagarināja deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu septiņās pašvaldībās.

Kā informē CVK preses pārstāve Kristīne Bērziņa, līdz 2.maijam kandidātu sarakstus vēl varēs pieteikt Baltinavas, Naukšēnu, Nīcas, Pāvilostas, Rūjienas, Salacgrīvas un Skrundas novadu domes vēlēšanām.

Kandidātu sarakstu iesniegšanas laiks šajās pašvaldībās tiek pagarināts par desmit dienām, jo līdz vakardienai, kas bija pēdējā sarakstu iesniegšanas diena 1.jūnija vēlēšanām, šajos novados bija reģistrēts tikai viens kandidātu saraksts.

Tiesa gan - katrā no šiem sarakstiem pieteiktais deputātu kandidātu skaits ir lielāks nekā domē ievēlamo deputātu skaits, kas nozīmē, ja līdz 2.maijam šo novadu pašvaldību vēlēšanām tomēr netiks iesniegts vēl kāds kandidātu saraksts, atkārtotas vēlēšanas šajās pašvaldībās nebūs jāizsludina. Vēlēšanu kārtība paredz, ka šādā gadījumā vēlēšanas drīkst notikt arī, piedaloties tikai vienam sarakstam.

Atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam CVK kandidātu sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām par desmit dienām ir jāpagarina tajās pašvaldībās, kur vēlēšanām ir reģistrēts tikai viens kandidātu saraksts, nav reģistrēts neviens saraksts vai sarakstos reģistrētais kandidātu skaits ir mazāks par attiecīgajā pašvaldībā ievēlamo deputātu skaitu.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2009.gadā kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš tika pagarināts divos novados – Mālpils novadā un Naukšēnu novadā, kuros arī bija iesniegts tikai viens kandidātu saraksts.

1.jūnija pašvaldību vēlēšanām reģistrētie kandidātu saraksti, ziņas par kandidātiem, priekšvēlēšanu programmas un statistika pieejama CVK mājaslapā www.cvk.lv.