Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Barrozu: ES taupība ir sasniegusi savu robežu

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu pirmdien izteicās, ka Eiropas Savienības (ES) valstu reakcija uz ekonomikas krīzi ar budžeta samazinājumiem ir sasniegusi savu robežu.

«Lai arī es uzskatu, ka šī [taupības] politika pamatos ir pareiza, es domāju, ka tā ir sasniegusi savu robežu,» sacīja Barrozu Briselē notiekošajā Eiropas izpētes institūtu sanāksmē.

«Politikai, lai būtu veiksmīgai, nav tikai jābūt atbilstoši veidotai, bet tai jānodrošina vismaz minimāls politisks un sociāls atbalsts,» uzsvēra Barrozu, norādot uz sabiedrības neapmierinātību ar taupības pasākumu un nodokļu paaugstinājumu bardzību. «Mums jābūt speciāli izstrādātiem risinājumiem katrai valstij, mēs nevaram Eiropas valstīm pielietot universālu programmu.»

Barrozu komentāri ir kārtējā pazīme tam, ka Brisele ir gatava tādām valstīm kā Francijai, Spānijai un Itālijai nodrošināt vairāk laika nepopulāru ekonomikas reformu īstenošanai, lai samazinātu to budžeta deficītu.

Tikmēr ES prezidents Hermans van Rompejs pauda uzskatu, ka ekonomikas krīze «ir ilgusi pārāk ilgi».

«Pacietība, bez šaubām, sāk mazināties, un tiek novērota jauna steidzamības sajūta,» sacīja van Rompejs.