Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Biķerniekos jauns sporta veids - futbols uz motocikliem

Sākoties jaunajai moto sezonai, ir atsākušies arī motobola kluba «Rīga» treniņi Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Motobola kustība pēc nepilnu 30 gadu pārtraukuma Latvijā tika atjaunota 2012.gadā un motobola klubs «Rīga» šosezon savās rindās aicina pieteikties jaunus entuziastus un spēlēt gribētājus.

20.gadsimta septiņdesmitajos gados VEF stadionu rotāja lozungs «Motobols - nākotnes futbols» un meistarkomandas «Ādaži» spēles tribīnēs pulcēja 7000 skatītāju, kuri uz Rīgu speciāli bija braukuši ne tikai no Ādažiem, bet arī no daudz tālākām vietām. Tomēr daudzi 21. gadsimta sporta līdzjutēji šo bumbas spēli uz motocikliem dzīvē nemaz nav redzējuši.

Motobola kustība Latvijā sākās pirms vairāk kā 50 gadiem. Pirmā motobola spēle Latvijā notika 1959. gadā Tukumā. Sešdesmito gadu vidū motobola kustība piedzīvoja īstu uzplaukumu - tam pievērsās motokrosisti trīs brāļi Zirņi un citi tālaika pazīstamie motosportisti. Kā stāsta zinātāji, savulaik Latvijā esot bijušas pat piecas motobola komandas un ticis izcīnīts Latvijas čempiona tituls.

Zināmākais no Latvijas motobola klubiem tolaik bija klubs «Ādaži», kas sešdesmito gadu beigās, septiņdesmitajos un astoņdesmito gadu sākumā spēlēja arī PSRS augstākajā līgā.

Izrādās, ka Biķernieku sporta bāzē laukums, kas atrodas pie skatītāju tribīnēm, ir tolaik ticis speciāli izbūvēts motobola vajadzībām un pirmā spēle starp motobola klubu «Ādaži» un «Vozņesenskas Vozhod» komandu tur notika 1974. gadā.

Motobola kustība apsīka 1983.gadā, kad Latvijas izlase aizvadīja vēl pēdējās spēles PSRS tautu spartakiādē.

Kopš tā laika ir pagājuši 30 gadi un ir bijuši vairāki mēģinājumi motobola kustību Latvijā atjaunot. Šobrīd tas ir izdevies. Jau 2009.gadā tika nodibināts motobola klubs «Rīga», taču reālu darbību tas uzsācis 2012. gadā, kad pateicoties sponsoram «Latvijas Dzelzceļš Cargo» tika iegādāti pieci jauni «Gas Gas» firmas motocikli no Vācijas, kuri ir īpaši pārbūvēti motobola vajadzībām. Katrs motocikls ir īpaši pielāgots sportista augumam, kas ir īpaši svarīgi, lai varētu precīzi trāpīt pa bumbu.

Šobrīd Motobolla klubā «Rīga» ir 2 vārtsargi un 5 spēlētāji. Galvenais treneris un mehāniķis ir pazīstamais motobolists un autosportists Vilnis Zirnis.