Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dažviet plūdu dēļ slēgti ceļi un ieviesti ātruma ierobežojumi

Saistībā ar straujo sniega kušanu un ūdens līmeņa paaugstināšanos Latvijas upēs, to tuvumā esošajos ceļos var būt apgrūtināta vai pat slēgta satiksme.

Kā informē uzņēmumā «Latvijas Valsts ceļi», Līvānu novadā atjaunota satiksme pa autoceļu P62 Krāslava-Preiļi-Madona, kas plūdu rezultātā bija slēgta posmā no 88. līdz 99.kilometram.

Tikmēr Smiltenes novadā ūdens līmeņa paaugstināšanās dēļ, autoceļa P24 Smiltene-Valka posmā 29,3-29,8 kilometrā ir izvietotas brīdinājuma zīmes un ieviests ātruma ierobežojums 50 kilometru stundā.

Slēgti arī vairāki vietējās nozīmes autoceļi Jelgavas, Apes, Balvu, Daugavpils, Dagdas, Gulbenes, Limbažu, Jaunpiebalgas, Alūksnes, Jēkabpils, Ogres, Cēsu, Līvānu, Krāslavas, Rugāju un Aizkraukles novados. Pirms slēgtajiem vai applūdušajiem ceļu posmiem tiek izvietotas ceļa zīmes un nodrošināts apbraucamais ceļš.

Plūdiem pieņemoties spēkā, var applūst arī citi ceļi, kas ir upju vai citu ūdenstilpņu tuvumā. Tas attiecas pārsvarā uz vietējās nozīmes ceļiem, kuru pastāvīgie lietotāji ir labi informēti par šo ceļu iespējamo pagaidu slēgšanu. Applūšanas riskam pakļautie ceļi ir apzināti un atbildīgie dienesti kontrolē situāciju, informē uzņēmumā.

Pavasarī, grunts pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, ceļa segas nestspēja būtiski samazinās. Lai pasargātu ceļus no priekšlaicīgas sagraušanas šķīdoņa laikā uz daudziem valsts vietējās un dažiem reģionālās nozīmes autoceļiem tiek noteikti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šo autoceļu sakārtošanas darbus varēs veikt tikai tad, kad ceļu konstrukcija būs apžuvusi. Aicinām autopārvadātājus rēķināties ar šiem pagaidu ierobežojumiem sava darba plānošanā.