Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas arhitektūras eksporta potenciāls ir attīstības valstu un Āzijas tirgos

Latvijas arhitektūras eksporta perspektīvākie virzieni varētu būt attīstības valstu, Austrumāzijas, Dienvidaustrumāzijas, naftas ieguves valstu tirgi, kā arī tās valstis, kurās Latvijas arhitektu sniegums ir pazīstams jau vēsturiski, šodien diskusijā «Latvijas arhitektūras eksporta potenciāls: izaicinājumi un iespējas» sacīja Latvijas Arhitektu savienības (LAS) valdes loceklis un Eksporta komitejas vadītājs Visvaldis Sarma.

«Šajās valstīs ir milzīgs potenciāls, un uz tām centīsimies orientēties, apzinoties, ka nevaram aptvert visu pasauli,» skaidroja Sarma.

Viņš sacīja, ka LAS negrasās eksportēt arhitektūras produktu, jo to negatavo, taču LAS uzdevums ir palīdzēt Latvijas arhitektiem veidot eksporta ceļu un izprast spēles nosacījumus pasaulē, abstrahējoties no radošuma.

Arhitektūrai piemīt augsta ieguldījumu ekonomiskā atdeve, augsta pievienotā vērtība, tā veicina valsts tēla veidošanu un atpazīstamu, kā arī ir reintegrācijas līdzeklis, norādīja Sarma.

«Tāpēc LAS uzdevumi ir sniegt informāciju par prasībām un iespējām pasaules tirgos, informāciju par šiem tirgiem, uzlabot piekļuvi finanšu atbalsta programmām, kā arī iniciēt jaunas finanšu atbalsta programmas. Tāpat ir jānodrošina arhitektūras kā produkta identifikācijas atbilstība Eiropas līmenim. Arhitektūra pārdod klientu sapņus, bet Eiropā eksistē noteikti standarti, kā šos sapņus pasniegt un iesaiņot,» norādīja Sarma.

Viņš piebilda, ka jāorganizē arī apmācību cikls par produkta identifikāciju, jo tad, ja neesam iemācījušies arhitektūru kā produktu definēt vietējā tirgū, tad ar to neko nevarēs iesākt arī ārējos tirgos. Tāpat ir uzdevums veidot radošo nozaru pārstāvniecības ārvalstīs, sākotnēji kā atsevišķu radošo nozaru, ieskaitot arhitektūras, atašeju pie Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecībām ārvalstīs.