Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklājas ASV varasiestādēm neglaimojoša informācija par Tamerlanu Carnajevu

Bostonas maratona spridzinātāja Tamerlana Carnajeva vārds ir bijis iekļauts ASV valdības īpaši slepenā sarakstā, kurā figurē cilvēki, kas tiek uzskatīti par potenciāliem teroristiem, ziņo vairāki ASV mediji, atsaucoties uz izmeklēšanai tuvu stāvošu avotu.

Vienlaikus gan informācijas sniedzējs norādījis, ka saraksts, lai arī īpaši slepens, vēl nenozīmē, ka visi tajā iekļautie cilvēki tiktu īpaši rūpīgi uzraudzīti.

Informācija par vecāko no brāļiem-teroristiem Tamerlanu bijusi iekļauta TIDE sarakstā – Valsts pretterorisma centra datu bāzē, jo Federālās izmeklēšanas birojs jau bija viņu pratinājis pēc tam, kad Krievijas kolēģi ziņoja, ka Tamerlans varētu būt radikālo islāmistu sekotājs.

Sarakstā gan esot informācija aptuveni par pusmiljonu cilvēku no visas pasaules, kas varētu būt potenciāli teroristi. Tieši šī iemesla dēļ ASV varasiestādes nespēj novērot katru sarakstā minēto personu, turklāt jucekli radot tas, ka iespējamo teroristu saraksti esot vairāki.

Vēl kādas avots ziņo, ka Carnajeva vārds bijis arī citos iespējamo teroristu sarakstos.

ASV mediji norāda, ka TIDE datu bāze ir viens no daudzajiem sarakstiem, kas izveidoti pēc 11.septembra teroraktiem ASV.