Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Akcijas laikā rīdzinieki nodevuši 11 kilogramus medikamentu un 2,5 kilogramus dzīvsudraba

Mājokļu un vides departamenta rīkotās bīstamo atkritumu savākšanas akcijas gaitā rīdzinieki piektdien dažu stundu laikā nodevuši pārstrādei gandrīz 11 kilogramus medikamentu, kam bija beidzies lietošanas termiņš, 30 kilogramus bateriju un 2,5 kilogramus dzīvsudraba, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Departamenta direktora vietniece Inga Ivanova pastāstīja, ka pilsētnieki aktīvi izmantojuši iespēju nodot ne tikai nederīgās baterijas un zāles - akcijas laikā utilizācijai nodoti arī 1,66 kilogrami energoefektīvo spuldžu un visdažādākās elektropreces - tosteri, tējkannas, lukturīši, fotoaparāti, kasešu magnetofoni un tamlīdzīgi.

Kā ziņots, Mājokļu un vides departamenta rīkotā bīstamo atkritumu savākšanas akcija notika 19.aprīlī pie Kongresu nama konferences "Veselīgs rīdzinieks-veselā Rīgā. Sabiedrības veselība Rīgas pilsētā" laikā. Pie Kongresu nama bija izvietoti konteineri dažādu bīstamo atkritumu savākšanai un Mājokļu un vides departamenta speciālisti sniedza informāciju par atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem.

Mājokļu un vides departaments atgādina, ka rīdziniekiem nav jāgaida īpašas akcijas, lai bez maksas nodotu pārstrādei uzkrājušos bīstamos atkritumus. Rīgas vides aizsardzības fonds patlaban finansē sešus šādu atkritumu un sadzīves tehnikas pieņemšanas punktus, kas atrodas "SN" gāzes uzpildes stacijā Duntes ielā 13, "Eko Gāze" uzpildes stacijās Daugavgrīvas ielā 31, Vienības gatvē 115a, un Ciema ielā 3, kā arī Getliņu sadzīves atkritumu poligonā un "Lukoil" degvielas uzpildes stacijā Gunāra Astras ielā 7.

Līdz vasaras sākumam tiks izveidots vēl viens punkts Emmas ielā 45, "Lukoil" degvielas stacijā.

Speciālisti aicina iedzīvotājus nemest novecojušas zāles sadzīves atkritumu konteineros, jo ķimikālijas saindē augsni un ūdeni. Pateicoties Vides fonda projektam, jau maijā medikamentus, kam beidzies lietošanas termiņš, varēs nodot arī 86 pilsētas aptiekās, kuru saraksts drīzumā tiks publicēts.