Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veselības stāvokļa dēļ Ķīlis varētu atstāt ministra amatu

Izvērtējot ārstu norādījumus, tuvāko nedēļu laikā Reformu partijā (RP) tiks pieņemts kopīgs lēmums, vai izglītības ministrs Roberts Ķīlis varēs turpināt darbu ministra amatā, aģentūrai LETA sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Pēc politiķa vārdiem, RP nekādus aicinājumus Ķīlim, kurš nav partijas biedrs, neizteiks, un viss būs atkarīgs no ministra veselības stāvokļa. Ķīlis pašlaik ir garākā prombūtnē, kuras laikā cenšas uzlabot savu veselību, turklāt viņš ir paņēmis atvaļinājumu, lai saprastu, vai var turpināt pilnvērtīgi strādāt.

Dombrovskis norādīja, ka ministram ir jābūt spējīgam pilnvērtīgi veltīt laiku savas nozares politikas īstenošanai. Politiķis uzsvēra, ka lēmums par turpmāko nebūs Ķīļa, partijas vai frakcijas vienpersoniska izšķiršanās, bet gan kopīgs lēmums.

Kā aģentūra LETA akcentēja Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs, nekādi lēmumi šajā jautājumā nav pieņemti un ministrs nākamnedēļ atgriežas darbā. «Lēmums par izglītības un zinātnes ministrijas vadību būs kopīgs lēmums, un tas tiks pieņemts pēc ministra atgriešanās darbā. Tā notiks nākamās nedēļas sākumā,» sacīja Tukišs.

Viņš minēja, ka nākamnedēļ ministrs tiksies gan ar frakciju, gan ar partijas valdi, lai kopīgi izlemtu par to, kā rīkoties tālāk. Tukišs sacīja, ka «šobrīd viss pārējais ir tikai minējumi par to, kā būtu, ja būtu».

RP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Demiters, paužot savu personīgo viedokli, aģentūrai LETA atzina, ka Ķīļa nespēja ilgstoši pildīt pienākumus nav pieņemama, taču ministram pašam jāizlemj, vai atstāt amatu vai turpināt darbu.

Savukārt cita RP politiķe Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica, vērtējot iespējamo ministra nomaiņu, norādīja, ka «mums vajadzīga valdības stabilitāte, nevis nepārtrauktas maiņas un turbulences». Kalniņas-Lukaševicas un Dombrovska uzvārdi politikas kuluāros ir izskanējuši kā iespējamie ministra amata pārņēmēji, taču šie kandidāti esot atmesti. Gadījumā, ja Kalniņa-Lukaševica noliktu deputāta mandātu un kļūtu par ministri, viņas vietu parlamentā varētu ieņemt «olšteinietis», kurš varētu pievienoties neatkarīgo deputātu grupai, - tāpēc tiek apšaubīta iespēja viņu nominēt šim amatam, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiāla informācija.

Kā viens no ministra amata kandidātiem neoficiāli tiek minēts Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš. Vaicāts, vai viņš būtu gatavs kļūt par ministru, ja Ķīlis demisionētu, LU rektors aģentūrai LETA sacīja, ka viņam šādu plānu nav. Auziņš neatklāja, vai kāds no politiķiem viņu ir uzrunājis saistībā ar iespēju kļūt par ministru.

Kā ziņots, Ķīlis slimības dēļ nav varējis piedalīties vairākās svarīgās ar izglītības jautājumiem saistītās sanāksmēs, tajā skaitā Ministru kabineta sēdē. Piemēram, pašlaik izšķiras jautājums par augstākās izglītības akreditācijas sistēmas nākotni, kura risināšanā Ķīlis tieši nepiedalās, un viņa sākotnējās reformu ieceres draud izgāzties.