Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Hodorkovskis: Politisko prāvu sekas būs šausmīgas

Krievijā patlaban notiekošo politisko tiesas procesu sekas būs šausmīgas, trešdien laikrakstā «Vedomosti» brīdina apcietinājumā turētais uzņēmuma «Jukos» bijušais vadītājs Mihails Hodorkovskis.

Kremlis nodarīs kaitējumu kā pilsoņiem, tā arī pats sev, jo pēc notiesājošajiem spriedumiem opozicionāra Alekseja Navaļnija un Bolotnaja laukuma protestu lietās sabiedrība pilnībā būs vīlusies jebkuros valsts varas deklaratīvajos paziņojumos par konstruktīva dialoga risināšanu ar reāliem oponentiem, norāda Hodorkovskis.

«Publicēto oficiālo Navaļnija lietas un Bolotnaja laukuma lietas materiālu analīze neatstāj vietu šaubām - godīgā un taisnīgā tiesā šādas apsūdzības izrādītos nederīgas un to politiskā motivācija - acīmredzama,» skaidro bijušais «Jukos» vadītājs.

Šo krimināllietu jēga ir pilsoniskās sabiedrības iebiedēšana, «mierīgus pilsoniskus protestus un cīņu par varu konstitucionālajā laukā uzdodot par kaut ko marginālu un ekstrēmistisku», norāda Hodorkovskis.

Viens no šādas politikas rezultātiem būs Krievijas tēla pasliktināšanās Rietumos, bet tieši šis tēls, kā uzskata bijušais «Jukos» vadītājs, ir «valsts modernizācijas galvenais nosacījums».

Attiecībā uz to, ka valsts vara tās iniciētajās politiskajās prāvās varētu nodrošināt objektīvu tiesu, Hodorkovskim nav nekādu ilūziju.

Vienlaikus viņš uzskata, ka pilsoniskajai sabiedrībai, kā arī uzņēmējiem un politiķiem, arī «tiem valsts varas pārstāvjiem, kas sevi neuzskata par dūres varoņiem», ir jāizsakās pret politiski motivētu vajāšanu.

«Ir nepieciešama publiska solidāra pozīcija, ko apliecinātu visi godīgie cilvēki, arī no Krievijas Federācijas prezidenta cilvēktiesību padomes, Sabiedriskās palātas profilējošajām struktūrām, nekomerciālajām organizācijām, kas nodarbojas ar cilvēktiesību jautājumiem un Krievijas iedzīvotāju tiesisko aizsardzību, neatkarīgajās juridiskās sabiedrības,» rezumē Hodorkovskis.