Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušajam RNP finansistam par piesavināšanos lielā apmērā nosacīts sods

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien bijušajam pašvaldības SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» (RNP) Finanšu pārvaldes vadītājam Jānim Kalniņam par piesavināšanos lielā apmērā un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar tikpat ilgu pārbaudes laiku.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons, pilns šodien pasludinātā sprieduma teksts būs pieejams 8.maijā, bet pēc tam likumā noteiktajā kārtībā to varēs pārsūdzēt.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā apsūdzība, Kalniņš 2011.gada maija sākumā, pildot RNP finanšu direktora pienākumus, no pašvaldības kapitālsabiedrības konta pārskaitīja naudu uzņēmumam SIA «NPK», kas pilnībā bija nodots viņa paša rīcībā. Uz šiem maksājuma uzdevumiem Kalniņš gan parakstījās pats, gan arī viltoja cita kolēģa - RNP valdes locekļa - parakstu.

Kā maksājuma mērķi Kalniņš norādīja numuru līgumam, kuru viņš pats bez tiesiska pamata krāpšanās nolūkā bija izgatavojis. Galu galā divos maksājumos Kalniņš no RNP konta uz SIA «NPK» kontu bez tiesiska pamata pārskaitīja 247 230 latus, kurus vēlāk sāka tērēt pēc saviem ieskatiem.

Lai slēptu noziedzīgās darbības, 2011.gada maija beigās Kalniņš ar atpakaļejošu datumu grāmatvedības programmā «Horizon» par 247 230 latiem palielināja SIA «Mežciema namsaimnieks» (kuru vēlāk reorganizācijas ceļā pārņēma RNP) parādsaistības pret «Rīgas siltumu», savukārt grāmatvedībai paredzētajos bankas kontu izrakstos viņš SIA «NPK» vietā ierakstīja AS «Rīgas siltums», lai izskatītos, ka maksājumi ir veikti par apkuri.

Prokuratūra Kalniņu apsūdzēja pēc KL 179.panta 3.daļas un 275.panta 2.daļas - attiecīgi par piesavināšanos lielā apmērā un dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu mantkārīgā nolūkā.

KL 179.panta 3.daļā paredzētā sankcija ir brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un nosakot probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt par KL 275.panta 2.daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu nosakāma brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai arī naudas sods.

Latvijas Radio iepriekš ziņoja, ka Kalniņš savu vainu celtajā apsūdzībā atzinis.