Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalnamuižas rallijsprints atklāj vasaras ralliju sezonu

Jau pēc nedēļas Sieksātē tiks dots starts pirmajam vasaras rallija sezonas notikumam - Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmajam posmam «Kalnamuiža 2013». Sacensību starts notiks svētdien, 5.maijā plkst. 13:00, bet sestdien, 4.maijā, notiks testa ātrumposms.

Rallijsprints «Kalnamuiža» ir iecienīts arī kā iesildīšanās un treniņposms pirms čempionu rallija «Talsi», kas notiek tikai divas nedēļas vēlāk, 18.-19.maijā. Tā ir iespēja sportistiem sacensību režīmā pārbaudīt gan savu tehniku, gan arī atjaunināt iemaņas braukšanā pa grants segumu.

Sacensībām paredzēts vienas dienas formāts - administratīvā pārbaude, tehniskā komisija un trases pierakstīšana notiks svētdien, 5.maijā no rīta, bet sacensību starts tiks dots plkst. 13:00. Tā kā sekojošā pirmdiena kalendārā ir iezīmēta ar sarkano datumu, sportistiem būs iespējams pēc sacensībām vēl atpūsties un sagatavoties jaunajai darba nedēļai. Kopējais trases garums paredzēts ap 50 kilometriem pa ātrumposmiem.

Vēlā ziemas atkāpšanās ir ietekmējusi arī «Kalnamuiža 2013» rīkotājus, jo vēl nesen Podnieku ātrumposmā uz ceļa redzamas ledus un sniega paliekas. Lai nepieļautu risku, ka sacensību dienā trases segums vēl nav pietiekoši izžuvis, tika pieņemts lēmums par citu ātrumposmu izvēli. Rallijsprinta trase sastāvēs no Kalvenes, Tebras un daļas no Vecpils ātrumposma - šie ir ceļi ar platu un stingru grants segumu, uz kuriem sniegs bija nokusis jau pirms vairākām nedēļām. Vadoties pēc iepriekšējo gadu pieredzes, pavasarī šo ceļu virsma kļūst par cietu, betonam līdzīgu segumu, kas ļauj bez bažām zīmēt plašas trajektorijas visā ceļa platumā.

Šobrīd uz sacensībām ir pieteikušās 22 ekipāžas, no kurām viena ekipāža ir no Lietuvas. Pietiekumu pieņemšana turpināsies līdz 30.aprīlim, bet starta numuri tiks publicēti 2.aprīlī.