Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bučas ziedonī sākas ar Čaku

27. aprīlī Aleksandra Čaka muzejā aizsākas četru muzeju akcija-ceļojums «BUČAS ZIEDONĪ». 

  • 12.00 Čaka memoriālajā dzīvoklī, Lāčplēša ielā 48/50 O, «Rožlapiņu vētra».
  • 13.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Brīvības ielā 38-4, «Zaļais termoss Skrīveru ziedonī».
  • 14.00 Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Elizabetes ielā 57a-26, «Pavasara iedvesma».
  • 15.00 Jāņa Akuratera muzejā, Ojāra Vācieša ielā 6a, «Ķiršu dārzā baltā».

Akcijas/ceļojuma nosaukumā ietverto abreviatūru BUČAS veido pasākumā iesaistīto muzeju- dzīvokļu saimnieku uzvārdu pirmie burti: Beļcova, Upīts, Čaks, Akuraters, Suta. BUČAS ZIEDONĪ iecerēts kā interaktīva muzeju pastaiga un šogad akcijas uzmanības centrā ZIEDOŅA neprāts, ZIEDOŅA kaislības, ZIEDOŅA iedvesma un piecas personības: Aleksandra Beļcova, Andrejs Upīts, Aleksandrs Čaks, Jānis Akuraters un Romans Suta. Akcijā par dzejnieku, rakstnieku un mākslinieku mīlestības un bohēmas dzīves notikumiem stāsta muzeju darbinieki. Noskaņas iedvesmas avots ir Akuratera dzejas rindas:

Ir vieglprātība dievišķīgā

Tik vienīgā virs zemes vairs…

Ceļojuma sākums Aleksandra Čaka muzejā atgādina par dzejnieku kā leģendāru mīlētāju. Viņš savām izredzētajām veltījis dzejoļus un metis tos pastkastē, viesībās nesis kūkas un pret dāmām un jaunkundzēm izturējies ar īpašu uzmanību. Aleksandra Čaka biedrības dibināšanā un muzeja veidošanā piedalījies arī dzejnieks Imants Ziedonis, kas gan rakstījis libretu publikas iemīļotajai Jaunatnes teātra izrādei SPĒLĒ SPĒLMANI, gan arī iekūlies lielās nepatikšanās pirmo reizi apmeklējot Čaka dzīvokli Lāčplēša ielā .

Akuratera muzejā īpašu pavasara noskaņu uzburs Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi, atskaņojot mūziku dzejnieka apdziedātajiem ziediem un brīnišķiem mirkļiem ķiršu dārzā, kad Jānis Akuraters raksta: Pasaule man pazuda. Es nekā nevēlējos; viss bija aizmirsts. Es tikai redzēju ķiršu koku, kas aizsedza pus debesi un glabāja savas tūkstoš rokās saldāko un jaukāko, ko dzīve var dot.

  • Akcijas/ceļojuma biļetes cena – LVL 2,50 Ceļojuma dalībnieka zīme – puķe!
  • Pieteikšanās akcijai/ceļojumam pa tālruni 29254631