Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāta jaunā «Heimdal Skonto Latvia» māju moduļu rūpnīca Ventspilī

2013.gada 24.aprīlī Ventspilī, Rūpniecības ielā 27 SIA «Heimdal Skonto Latvia» atklāja māju moduļu jauno ražotni. Pasākumā piedalījās SIA «Heimdal Skonto Latvia» vadība, uzņēmuma īpašnieku pārstāvji no Latvijas un Norvēģijas, Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas pārvaldes vadība, uzņēmuma darbinieki, kā arī žurnālisti. Ražotnē jau vairākus mēnešus top māju moduļi Skandināvijas tirgum, un pirmās gatavas produkcijas kravas daļa viesu klātienē tika uzkrauta kuģī. Tuvākajās dienās pirmā partija ar 48 moduļiem tiks nosūtīta uz Norvēģijas pilsētu Tronheimu.

SIA «Heimdal Skonto Latvia» ir reģistrēta 2012.gadā, lai sāktu māju moduļu ražotni Ventspilī. Uzņēmums pilnībā pieder Norvēģu mātes uzņēmumam «Heimdal Skonto Norway», kas savukārt ir Latvijas uzņēmuma SIA «Skonto Būve» un Norvēģu «Heimdal» grupas kopuzņēmums.

Ražošanas vajadzībām uzņēmums nomā Ventspils brīvostas teritoriju ~7.6 ha platībā un ražošanas ēku Rūpniecības ielā 27, Ventspilī, ko «Heimdal» grupa jau pirms dažiem gadiem uzbūvēja pēc speciāla projekta. Ēka paredzēta tieši dzīvojamo māju moduļu ražošanai. Ne mazāk svarīgi bija pieejamā kvalificētā darbaspēka faktors, kā arī fakts, ka Ventspils brīvostas pārvalde un pašvaldība bija ļoti pretimnākoša un sniedza lielu atbalstu. SIA «Heimdal Skonto Latvia» ir izsniegta speciālās ekonomiskās zonas licence.

Uzņēmums ražo dzīvojamo māju moduļus, ko plānots realizēt Skandināvijas tirgū. Moduļa iekšpusē izveidotas gatavas telpas ar inženierkomunikācijām, apdari, santehniku un mēbelēm. Gatavos moduļus nogādās būvniecības vietā, kur tos samontēs kā daudzstāvu ēkas, piemēram, dzīvojamās mājas, viesnīcas. «Heimdal Skonto» tehnoloģija un moduļu metāla karkass dod iespēju būvēt ēkas līdz pat 8 stāvu augstumam. Uzņēmuma produkcijai piešķirts SINTEF sertifikāts, kas apliecina atbilstību augstajiem Norvēģijas būvnormatīviem.

2013. gadā Ventspils ražotnē plānots saražot 250 moduļus, bet, sasniedzot pilno jaudu, rūpnīca var ražot ap 1000 moduļu gadā. Pašlaik SIA «Heimdal Skonto Latvia» ir nodarbināti 42 cilvēki, un to skaits var pieaugt proporcionāli rūpnīcas jaudas palielināšanai. Gatavo produkciju eksportēs caur Ventspils ostu. Ventspils brīvostas pārvalde jau šobrīd ir veikusi nepieciešamos padziļināšanas darbus pie uzņēmuma piestātnes, lai jau aprīlī pirmais kuģis ar moduļu kravu atstātu Ventspils ostu.

Izveidojot šo uzņēmumu, SIA «Skonto Būve» kopā ar «Heimdal» grupu darbojas Norvēģijas tirgos kā ģenerāluzņēmējs. Uzņēmums nepiegādā tikai atsevišķus logus, durvis, vai stikla konstrukcijas, bet gan pilnībā pabeigtas ēkas. Starp citu, bieži vien šajās ēkās izmanto tepat Latvijā ražotās mēbeles un metāla konstrukcijas, Ventspilī ražotos logus. Tādējādi ar šīs rūpnīcas atvēršanu, tiek radītas ne tikai jaunas darbavietas uzņēmuma rūpnīcā, bet palīdzēts attīstīties arī citiem Latvijas ražotājiem – eksportētājiem.