Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina apmeklēt Rīgas tēlotājas mākslas studiju izstādi «Kods@ainava»

No šodienas, 25. aprīļa līdz 25. maijam VEF Kultūras pilī (Ropažu iela 2) apskatāma Rīgas tēlotājas mākslas studiju dalībnieku Mākslas dienām veltīta izstāde «Kods@ainava». Katru gadu izstādei ir sava tēma,  šī gada izstādes tēma veltīta ainavas žanram. Izstāde apskatāma bez maksas.

Tautas tēlotājas mākslas studijas «Ziemeļblāzma» vadītāja Tatjana Krivenkova, runājot par izstādes tēmu, uzsver: «Ainavas raksturs būtiski ietekmē mūsu identitāti. Mēģinājumi atšifrēt ainavas kodu palīdz izprast sevi un pasauli», savukārt studijas «Kolorīts» dalībniece Ligita Zandovska atklāj: «Ainava ir kods un ietvars manai dzīves uztverei. Tā kodē dzīves telpu, gaumi, krāsu uztveri, iezīmē apvārsni ar jūras bezgalību, pilsētas dinamiku vai meža ieloku intimitāti. Ainava man ir «būt šeit un tagad», un izaicinājums ir attēlot to uz audekla.»

Izstādē piedalās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra «Mazā Ģilde» Tautas glezniecības studija «Ģilde», vadītāja Ausma Danemane, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras centra «Iļģuciems» Tautas glezniecības studija «Grīva», vadītājs Juris Ģērmanis, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra «Imanta» Tautas glezniecības studija «Umbra», vadītāja Māra Zītare, Kultūras un tautas mākslas centra «Ritums» Tautas tēlotājas mākslas studija «Kolorīts», vadītāja Vita Jurjāne, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils «Ziemeļblāzma» Tautas tēlotājas mākslas studija «Ziemeļblāzma», vadītāja Tatjana Krivenkova, VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studija «Varavīksne», vadītāja Ilze Strekavina un Tautas tēlniecības studija «Doma», vadītājs Igors Dobičins.

Ar Rīgas pašvaldības atbalstu izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un VEF Kultūras pils.