Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar Latvijas paviljonu Venēcijā cer piesaistīt pēc iespējas plašāku starptautisko uzmanību

Pēc mēneša, 31.maijā, Itālijā, 55.Venēcijas mākslas biennālē, tiks atklāts Latvijas paviljons ar mākslinieka Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa darbiem, kas līdz pat novembrim skatītājiem būs atvērts Arsenāla teritorijā.

Projekta komisāre Zane Čulkstēna skaidroja, ka Latvija savos paviljonos līdz šim Venēcijas mākslas biennālē ir piedāvājusi izcilus māksliniekus, un arī šoreiz «kim?» Laikmetīgās mākslas centrs nodrošinās divu izcilu mākslinieku piedalīšanos.

«Vēlamies pievērst pēc iespējas plašāku starptautisko uzmanību, kas tik mazai valstij kā Latvijai nemaz nav viegli izdarāms. Lai to panāktu, jau mākslinieku izraudzīšanās procesā piesaistījām vienu no vecākajām un zināmākajām mākslas institūcijām Ņujorkā «Art in General». Šī ir pirmā reize, kad biennāles ekspozīcijas organizēšanai ir piesaistīti arī ārvalstu speciālisti,» sacīja Čulkstēna.

Tāpat pirmo reizi tiks attīstīta jauna iniciatīva - Baltijas Ziemeļu mākslas skola («Baltic Nordic Art School»), kas tiek īstenota sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un «Erasmus» programmu, dodot četriem Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem prakses iespēju Venēcijas mākslas biennālē, informēja projekta komisāre Zane Onckule.

Šīs skolas mērķis ir veicināt starpvalstu starptautisko institūciju sadarbību mākslas jomā, kā arī dod iespēju sagatavot jaunus mākslas profesionāļus Latvijā, nodrošinot starptautisku pieredzes apmaiņu. Šis projekts tiks īstenots, sadarbojoties ar Laikmetīgās mākslas centru Igaunijā, kā arī uzrunāti Islandes, Lietuvas un Somijas ekspozīciju rīkotāji.

Latvijas paviljona ekspozīcijas pamatā būs lokāli atzītu un starptautiski ievērotu jaunās paaudzes latviešu mākslinieku Podnieka un Salmaņa īpaši Venēcijas biennālei veidota darbu sērija.

Veidotās ekspozīcijas nosaukums ir «Ziemeļi - ziemeļaustrumi», kas apzīmē to virzienu, kurā no Venēcijas jādodas uz Rīgu, pauda mākslinieks Salmanis. Ekspozīciju veidos abu mākslinieku jaunradīti darbi - Podnieka lielformāta fotogrāfiju sērija, kurās būs aplūkojamas Drustu pagasta iedzīvotāji fiziski pacelti augstu pāri saviem ikdienas darbiem, kā arī video darbs. Savukārt Salmanis veidos instalāciju, kas tiks realizēta kā telpas vidū pie jumta kores ar galotni uz leju piestiprināts astoņus metrus garš koks. Paredzēts, ka piestiprinātais koks šūposies astoņas sekundes, radot vēja skaņas.

Latvijas paviljona veidotāji skaidro, ka speciāli Venēcijas biennālei top mūsdienīga un vienlaikus ļoti latviska, Latvijas kultūras un mākslas tradīcijās balstīta māksla. Abi mākslinieki, izmantojot aktuālus un savā ziņā kosmopolītiskus mūsdienu mākslas izteiksmes līdzekļus, skatītājiem no visas pasaules vēstīs par Latvijas laukiem, par zemi un darbu.

Pirmo reizi 55.Venēcijas mākslas biennālē Latvijas ekspozīciju pieskatīs divas Latvijas Mākslas akadēmijas studentes, kuras šajā pasākumā tiks iesaistītas jau tuvākajā laikā, lai pēc iespējas vairāk varētu iepazīties ar māksliniekiem un viņu radītajiem darbiem, kas savukārt biennāles laikā ļaus apmeklētājiem izsmeļoši stāstīt ne tikai par Latviju, bet arī par māksliniekiem un viņu darbiem.

Latvijas paviljona ekspozīcijas «North by Northeast» kuratores ir Ena Bārlova, Kortnija Fina un Alise Tīfentāle, projekta komisāres ir Zane Onckule, Zane Čulkstēna, projekta vadītāja - Laura Adamoviča, arhitekts - Austris Mailītis.

Venēcijas mākslas biennāle apmeklētājiem būs atvērta līdz 24.novembrim.

Venēcijas mākslas biennāle ir viens no lielākajiem un zināmākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem pasaulē, kas notiek reizi divos gados.