Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VL-TB/LNNK gatava pretendēt uz ministra amatu Ķīļa atkāpšanās gadījumā

Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) būtu gatava pretendēt uz izglītības un zinātnes ministra amatu Roberta Ķīļa atkāpšanās gadījumā, taču šis jautājums vēl būtu jāapspriež VL-TB/LNNK frakcijā un ar koalīcijas partneriem, aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības deputāts Imants Parādnieks.

Parādnieks arī norādīja, ka jautājumā par to, vai Ķīlis varēs turpināt darbu, lēmums jāpieņem mediķiem. Viņš aicināja sagaidīt ārstu sniegto atzinumu.

Politiķis skaidroja, ka izglītība vienmēr ir bijusi nacionālās apvienības prioritāte un nepieciešamības gadījumā nākamā ministra izvēle tiktu risināta sarunu ceļā. Jautājums ir, kā pārvaldīt un sakārtot izglītības nozari, kurā Ķīļa laikā daudzas lietas ir iesāktas, taču nav sakārtotas.

Piemēram, situācija ar augstskolu studiju programmu akreditāciju ir vērtējama kā katastrofa, jo draud izveidoties situācija, ka studenti diplomu vietā dabūs «kaut kādus papīrus», akcentēja deputāts.

Jau vēstīs, ka Ķīlis plānojis pirmdien, 29.aprīlī, ierasties uz Reformu partijas (RP) valdes sēdi, kurā viena no sarunas tēmām būs aktuālais jautājums par Ķīļa darbību ministra amatā, aģentūrai LETA sacīja Reformu partijas preses pārstāvis Kaspars Odiņš.

Kā ziņots, izvērtējot ārstu norādījumus, tuvāko nedēļu laikā RP tiks pieņemts kopīgs lēmums, vai Ķīlis varēs turpināt darbu izglītības un zinātnes ministra amatā, aģentūrai LETA iepriekš sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Pēc politiķa vārdiem, RP nekādus aicinājumus Ķīlim, kurš nav partijas biedrs, neizteiks, un viss būs atkarīgs no ministra veselības stāvokļa. Ķīlis pašlaik ir garākā prombūtnē, kuras laikā cenšas uzlabot savu veselību, turklāt viņš ir paņēmis atvaļinājumu, lai saprastu, vai var turpināt pilnvērtīgi strādāt. Politiķis uzsvēra, ka lēmums par turpmāko nebūs Ķīļa, partijas vai frakcijas vienpersoniska izšķiršanās, bet gan kopīgs lēmums.

Kā aģentūrai LETA akcentēja Ķīļa padomnieks Reinis Tukišs, nekādi lēmumi šajā jautājumā nav pieņemti un ministrs nākamnedēļ atgriežas darbā. «Lēmums par Izglītības un zinātnes ministrijas vadību būs kopīgs lēmums, un tas tiks pieņemts pēc ministra atgriešanās darbā. Tā notiks nākamās nedēļas sākumā,» sacīja Tukišs.

Viņš minēja, ka nākamnedēļ ministrs tiksies gan ar frakciju, gan ar partijas valdi, lai kopīgi izlemtu par to, kā rīkoties tālāk. Tukišs sacīja, ka «šobrīd viss pārējais ir tikai minējumi par to, kā būtu, ja būtu».

RP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Demiters, paužot savu personīgo viedokli, aģentūrai LETA atzina, ka Ķīļa nespēja ilgstoši pildīt pienākumus nav pieņemama, taču ministram pašam jāizlemj, vai atstāt amatu vai turpināt darbu.

Kā ziņots, Ķīlis slimības dēļ nav varējis piedalīties vairākās svarīgās ar izglītības jautājumiem saistītās sanāksmēs, tajā skaitā Ministru kabineta sēdē. Piemēram, pašlaik izšķiras jautājums par augstākās izglītības akreditācijas sistēmas nākotni, kura risināšanā Ķīlis tieši nepiedalās, un viņa sākotnējās reformu ieceres draud izgāzties.