Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Balta»: Plūdu zaudējumu apmērs var sasniegt 200 000 latu

Apdrošināšanas sabiedrība «Balta» līdz šim saņēmusi 59 pieteikumus par zaudējumu atlīdzināšanu saistībā ar plūdiem vai paliem. Eksperti norāda, ka kopējie atlīdzinātie zaudējumi šogad var sasniegt 200 000 latu.

Visvairāk pieteikumu saņemti no Ogres, kam seko Pļaviņas un Daugavpils. Pieteikumi ir arī no Rēzeknes, Jēkabpils, Līvāniem, Ādažiem, portālu «Apollo» informēja «Balta».

Šobrīd «Balata» ekspertu aprēķināto zaudējumu apmērs sasniedz 140 000 latu, taču kopumā tiem nevajadzētu pārsniegt 200 000 latu. Kā iepriekš ziņots, apmēram 50 000 latu no šī apjoma varētu tikt segti par postījumiem Ogrē.

«Baltas» eksperti ir apsekojuši 90% no visiem cietušajiem īpašumiem, atlīdzībās izmaksāti jau 12 000 latu. Tikai deviņos gadījumos atlīdzība atteikta, jo šādi zaudējumi jau bija izmaksāti pēdējos piecos gados.

«Atteikumi tikai 15% gadījumos var uzskatīt par labu rādītāju, jo citu apdrošinātāju noteiktie ierobežojumi ir daudz stingrāki, piemēram, atlīdzības netiek izmaksātas, ja īpašums ir applūdis kaut vienu vai divas reizes 20 gadu laikā. Tāpat citos gadījumos apdrošinātāji skatās uz visu teritoriju vai novadu, vai tajā noteiktā periodā ir applūdis kāds īpašums – ja tas ir noticis ar kādu citu īpašumu šajā teritorijā, tas ir par pamatu atteikumam, savukārt BALTA izvērtē katru konkrēto īpašumu jeb katru klientu atsevišķi,» skaidro apdrošināšanas sabiedrības «Balta» īpašumu atlīdzību pārvaldes vadītājs Ivo Danče.

Pašlaik cietušo objektu apskates vēl nav veiktas Daugavpilī, kur īpašumi – lielākoties vasaras mājas – vēl atrodas ūdenī. Tiklīdz tas būs iespējams, «Baltas» eksperti dosies apskatīt īpašumus un novērtēt zaudējumus, lai apjaust reālos plūdu un palu postījumus.

Laika periodā, kamēr objekts atrodas ūdenī, «Balta» saviem klientiem piedāvā avansa maksājumus un pagaidu mītnes vietas jeb viesnīcas apmaksu. Šādu iespēju izmantoja divas ģimenes Ogrē, kur viena no tām viesnīcā uzturējās divas dienas, savukārt otra – trīs dienas.

Vērojot šogad notiekošo, «Baltas» eksperti secinājuši, ka lielākā izmaksātā atlīdzība šogad būs kādam Ogres plūdos cietušam klientam. Pašlaik par plūdu nodarītajiem zaudējumiem klientam ir izmaksāti 8 000 latu, taču «Baltas» eksperti lēš, ka kopējo zaudējumu apmērs varētu būt līdz pat 50 000 latu. Līdz šim lielākā atlīdzība izmaksāta 2010.gadā. Tā tika izmaksāta par privātmāju Jelgavā, kur atlīdzības summa bija 40 000 latu.