Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nepietiekams finansējums un juristu trūkums neļauj portālam «Manabalss.lv» strādāt

Portāla «Manabalss.lv» pastāvēšanai ir nepieciešami ziedojumi, lai nodrošinātu pilnvērtīgu portāla darbību un piesaistītu juristus, kas vērtē iniciatīvas, aģentūrai LETA atzīst viens no portāla dibinātājiem Kristofs Blaus.

Blaus neslēpj, ka nepietiekami finanšu līdzekļi ietekmē portāla jaudu. Viņš stāsta, ka patlaban neatbildot uz cilvēku e-pasta vēstulēm, telefona zvaniem - gandrīz 1000 e-pastu esot nelasīti un lielākā daļa zvanu ignorēti. Iemesls tādai rīcībai gan ir tāds, ka portālam nav neviena darbinieka, kurš to varētu darīt un kam par to maksātu algu.

Tāpat problēmas radot arī jurista trūkums. «Šobrīd vairāk nekā 50 iniciatīvas gaida juristu atzinumu. Jurists varbūt var tikt galā mēnesī ar vienu vai divām. Ja nekas nemainīsies, nenāks klāt papildu brīvprātīgie vai nenāks klāt ziedojumi, par ko noalgot juristus, tad tās iniciatīvas mums ieraudzīs dienas gaismu varbūt pēc četriem gadiem. Situācija vienkārši jāmaina,» sacīja Blaus, raksturojot pašreizējos apstākļus.

Portāla uzturēšanā esot jāiegulda vismaz 500 latu, bet optimālais ieguldījums ir 1000-1500 lati, jo tad ir iespējas reaģēt uz problēmām, pilnveidot darbību, mājaslapas ātrumu, veikt drošības sistēmas regulārus atjauninājumus, stāsta Blaus. Portālu uztur abi tā dibinātāji - Blaus un Jānis Erts.

LETA jau ziņoja, ka februāra sākumā sabiedrības iniciatīvu platformā «Manabalss.lv» parādījās aicinājums ziedot turpmākai portāla darbības nodrošināšanai. Arī tagad portālu rotā vairāki aicinājumi ziedot. Vaicāts, kā tad veicas ar ziedojumiem, Blaus atklāja, ka gada sākumā tika saziedots ap 200 latu, taču ar to nepietiek, lai nosegtu pat janvāra uzturēšanas izmaksas. Viņš gan atzīst, ka ziedojumi palīdz un tādējādi portāla dibinātājiem ir jāiegulda mazāk līdzekļu.

Blaus gan atzīst, ka portāls pie dzīvības tiek uzturēts, bet nezina, cik ilgi viņi būs vēl gatavi to finansēt. «Mēs kā dibinātāji nevaram apsolīt, ka mūžīgi maksāsim rēķinus par portālu, kurš ir vajadzīgs Latvijas sabiedrībai un kuru ļoti labprāt izmanto ļoti daudz cilvēku. Aptuveni katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ir bijis vismaz vienu reizi portālā. Visus rēķinus vienmēr maksājām mēs divi - mēs nebūsim gatavi to darīt visu mūžu. Sabiedrībai ir jānāk iekšā, vai arī ir jānāk lielajiem ziedotājiem, kas var palīdzēt to uzturēt,» uzsver Blaus.

Viņš arī pastāstīja, ka notikušas sarunas ar kādu uzņēmumu, kurš paudis gatavību gada garumā segt šīs izmaksas. Viņi esot veikuši arī neoficiālas sarunas ar cilvēkiem no Saeimas un vairākām ministrijām, bet pagaidām nav signālu, ka kāds būtu ieinteresēts sniegt atbalstu. Dibinātāji gan esot gatavi runāt arī par tādu scenāriju, ka valsts varētu pārņemt portālu. Daudzās valstīs šādus portālus uzturot par valsts naudu.