Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija atvainojas Jelgavas ārstei par kļūdu Sodu reģistrā

Valsts policija atvainojas Jelgavas ārstei un politisko partiju apvienības «Saskaņas centrs» (SC) deputāta kandidātei Jelgavas pilsētas domes vēlēšanās Natālijai Ērglei par kļūdaino informāciju Sodu reģistrā, kas nepatiesi viņai uzrādīja sodāmību.

Valsts policijas (VP) preses pārstāve Lita Juberte aģentūrai LETA skaidroja, ka konkrētā situācija bija radusies VP darbinieka kļūdaini ievadītās informācijas dēļ, norādot sistēmā nepareizu personu ar tādu pašu vārdu un uzvārdu, bet citu personas kodu.

Kļūda ir figurējusi tikai elektroniskā veidā. Lietas materiālos informācija par šo personu ir bijusi pareiza, skaidroja VP pārstāve.

Par šo gadījumu Valsts policija ir sākusi dienesta pārbaudi. 24.aprīlī tika nosūtīta vēstule Jelgavas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam Jānim Dēvicam ar apliecinājumu, ka attiecībā pret vēlēšanu sarakstā minēto personu nav attiecināmi Republikas pilsētas domes un novadu domes vēlēšanu likuma ierobežojumi.

«Valsts policija atvainojas par notikušo un apliecina, ka turpmāk īpaši rūpīgi sekos tam, lai izslēgtu šādu gadījumu atkārtošanos,» pauda Juberte.

Kā ziņots, SC deputātu kandidāte Jelgavas pilsētas domes vēlēšanām ārste Natālija Ērgle uz brīdi tika izslēgta no kandidātu saraksta saistībā ar Sodu reģistra informāciju par viņas sodāmību, kas izrādījusies kļūda.

Jelgavas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs aģentūru LETA informēja - pēc tam, kad vēlēšanu komisija bija nosūtījusi iesniegtos kandidātu sarakstus, no Iekšlietu ministrijas (IeM) Sodu reģistra tika saņemta izziņa, ka SC deputātu kandidāte Natālija Ērgle izslēdzama no sarakstiem, jo viņai ir sodāmība par zādzību lielos apmēros un viņa sodu izcietusi cietumā.

Savukārt jau nākamajā dienā pēc tam, kad komisija pieņēma lēmumu par viņas izslēgšanu no saraksta, no Sodu reģistra ziņots, ka pieļauta kļūda, kas saistīta ar dažādām personām ar vienādu vārdu. «Patlaban pēc elektroniskās saziņas mēs gaidām fizisko vēstuli, lai lemtu par Ērgles kandidatūras atjaunošanu sarakstā,» informēja Dēvics.

Viņš skaidroja, ka vēlēšanu komisijai tā bijusi likumā paredzēta procedūra, kas jāievēro, neapstrīdot Sodu reģistra informāciju, taču šāda situācija viņam šķiet nepieņemama.

Noskaidrots, ka sodīto personu ar tādu pašu vārdu tiesājusi Valmieras tiesa un otra Natālija Ērgle varētu būt vidzemniece.

Pēc CVK datiem, Natālija Ērgle ir SIA «Jelgavas pilsētas poliklīnika» audiologopēde, turklāt 2011.gadā viņa jau kandidējusi SC sarakstā arī 11.Saeimas vēlēšanās, kad viņas Saeimas deputāta kandidatūra nav bijusi apšaubīta.

Politisko partiju apvienības «Saskaņas centrs» partijas «Saskaņa» Jelgavas nodaļas valdes priekšsēdētājs Ivars Jakovels aģentūrai LETA pauda, ka SC Jelgavas biedri ir gandarīti par pēdējā brīdī izlaboto šokējošo kļūdu, kas tika pieļauta Sodu reģistrā, kā dēļ Jelgavas pilsētas domes deputāta kandidāte, pēc SC domām, bez vainas bija padarīta par noziedznieci un 23.aprīlī saņēma Jelgavas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par liegumu startēt vēlēšanās.

«Tas ir bezprecedenta gadījums, kas faktiski atspoguļo bardaku, kāds iemājojis augstākajās iekšlietu sistēmas struktūrvienībās. Ja Natālija Ērgle nebūtu kandidējusi vēlēšanās, visticamāk, nebūtu uzzinājusi ne faktu par savu datu iekļaušanu Sodu reģistrā, ne informāciju par fiktīvu sodāmību, kas būtiski ietekmē cilvēka dzīvi,» pauda Jakovels.

«Tā ir ne vien atsevišķu darbinieku klaja nolaidība, bet arī sistēmisks haoss, kas pieļauj personas datu iekļaušanu šādā reģistrā, neparedzot informācijas sniegšanu iesaistītajai pusei. Mēs sagaidām atvainošanos un atbildību no iesaistīto institūciju puses,» skaidroja SC Jelgavas nodaļas vadītājs.