Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Munkevica krimināllietā tiesa atkārtoti pratina Blauu

Turpinot izskatīt bijušā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica («Jūrmala - mūsu mājas») un kādreizējā «Jūrmalas ātrās palīdzības» valdes locekļa Normunda Pīranta kukuļdošanas krimināllietu, Jūrmalas pilsētas tiesa šodien pabeidza pēdējo lietisko pierādījumu - video ierakstu - pārbaudi un atkārtoti sāka nopratināt liecinieces statusā esošo Jūrmalas domes deputāti Ivetu Blauu (V).

Kā aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Diāna Liepiņa, pēc atbildēšanas uz dažiem jautājumiem Blaua izteica vēlmi pieaicināt juridiskās palīdzības sniedzēju. Ņemot vērā to, ka viņai šādas tiesības ir, lietas izskatīšanā tika pasludināts pārtraukums līdz 15.maija plkst.10.30.

Kā ziņots, lietas izskatīšanu pēc būtības Jūrmalas pilsētas tiesa sāka 2011.gada 25.novembrī, dodot vārdu prokurorei Veltai Zaļūksnei apsūdzības nolasīšanai. Pēc tam tiesa aicināja Munkevicu un Pīrantu paust savu attieksmi pret apsūdzību, un viņi abi norādīja, ka prokuratūras inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos savu vainu neatzīst.

Pīrants kopā ar Munkevicu tika aizturēti 2010.gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. Kukulis esot piedāvāts deputātei Blauai. Divas dienas vēlāk, 20.maijā, abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics - arī gāzts no mēra amata.

2010.gada jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore Zaļūksne viņiem abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas - par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ar advokātu starpniecību gan Pīrants, gan Munkevics aģentūrai LETA jau toreiz darīja zināmu, ka inkriminētos noziegumus viņi neatzīst, proti, nekādus kukuļus nevienam neesot ne devuši, ne piedāvājuši.

Drīz pēc apsūdzību uzrādīšanas krimināllieta tika nodota Jūrmalas pilsētas tiesai, kas saistībā ar paaugstinātu sarežģītību lietas iztiesāšanu uzticēja trim tiesnesēm - Ilzei Freimanei, Gundegai Lapiņai un Solvitai Glaudānei.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010.gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 latu drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010.gada septembra vidū.