Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas Hokeja federācija bargi soda valstsvienības pļēgurus

Igaunijas Hokeja federācija šodien bargi sodījusi hokejistus, kuri pirms un pēc valstsvienības spēlēm par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta pirmajā divīzijā Ukrainā lietojuši alkoholiskos dzērienus, vēsta nacionālā raidorganizācija ERR.

Ukrainā notikušajās spēlēs Igaunijas hokejisti jau bija zaudējuši Nīderlandei, Polijai, Rumānijai un Ukrainai, bet izšķirošajā mačā pret Lietuvu par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupā piedzīvoja zaudējumu ar 3:12, tādējādi Igaunijas izlase nokritusi uz otrās divīzijas A grupu.

Taču līdzās šīm nepatīkamajām ziņām vēl lielāks apkaunojums valstij ir fakts, ka valstsvienības hokejisti Ukrainā nodevušies uzdzīvei. Treneris vairākus hokejistus, tajā skaitā Igaunijas labākā hokeja kluba «Viking Sport» spēlētāju, 33 gadus veco Maksimu Ivanovu, spēles laikā pret Lietuvu nosēdinājis uz rezervistu soliņa, bet, atgriežoties Tallinā, daži no spēlētājiem tā bija piedzērušies, ka nespējuši nostāvēt uz kājām.

Hokeja federācijas prezidents Jāns Molders sasauca disciplināro sēdi, lai lemtu par alkoholu lietojušo hokejistu sodīšanu.

«Manā skatījumā pļēguriem izlases durvīm ir jābūt aizvērtām. Tāpat jāuzliek naudas sodi, jo federācija apmaksāja došanos uz šīm spēlēm, aptuveni 1500 eiro (1054 latus) par katru hokejistu,» paziņoja sašutušais Molders. «Ivanovam jāpiemēro dubults sods, jo viņš pārkāpa noteikumus gan turnīra laikā, gan atceļā uz Igauniju. Viņam bija jāpalīdz izkāpt no lidmašīnas, jo pats to nespēja.»

Federācija lēma Ivanovu no dalības valstsvienības spēlēs atstādināt uz diviem gadiem, bet pieciem citiem hokejistiem šāds aizliegums piemērots uz gadu. Iepriekš pastāvēja iespēja visus vaininiekus no izlases diskvalificēt uz mūžu.

Tajā pašā laikā izlases galvenais treneris Dmitrijs Medvedevs paziņojis, ka gadījumā, ja viņš tiks paturēts amatā, Ivanovam vairs nebūs vietas komandā. Par pārējiem vaininiekiem viņš vēl neesot tik drošs.

Jautājums par trenera palikšanu amatā piektdien netika izskatīts, taču netiek izslēgta arī Moldera aiziešana no federācijas.

<span class="username js-action-profile-name">@<b>Apollo_sport</b></span>