Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa skatīs pārkāpuma lietu par nelikumīgu aģitāciju Rīgas domē

Piektdien, 3.maijā, plkst.10 Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa izskatīs administratīvā pārkāpuma lietu par nelikumīgu aģitāciju Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) darba telpās.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons, minētajā lietā pie atbildības saucamā persona ir Rīgas dome. Tai būs jāatbild tiesas priekšā pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 204.2 panta 1.daļas - par likumā paredzēto priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpšanu. Par to var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu fiziskajām personām līdz 150 latiem, bet juridiskajām personām - līdz 800 latiem.

Minēto lietu izskatīs tiesnesis Andis Celms.

Kā ziņots, Valsts policija šopavasar Rīgas domei kā juridiskajai personai noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu par nelikumīgu aģitāciju Ušakova darba telpās. Protokols tika nosūtīts izskatīšanai Centra rajona tiesā.

Pārkāpums tika konstatēts februāra sākumā. Ušakova kabineta priekštelpā, kur regulāri tiek rīkotas preses konferences un uzturas apmeklētāji, uz galda bija novietoti «Saskaņas centra» izdotie bukleti «Tava Rīga». Policijā par šo faktu vērsās kāds žurnālists.

Ušakovs toreiz skaidroja, ka tā bijusi kļūda, jo pēc brīvdienām, kad 2.februārī sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods, bukletiem neviens nebija pievērsis uzmanību.

Galvaspilsētas mērs toreiz sacīja, ka sodu, kas tiks piemērots Rīgas domei vai «Saskaņas centra» frakcijai, viņš apmaksāšot pats no saviem personīgajiem līdzekļiem.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu pašvaldību telpās ir aizliegts veikt priekšvēlēšanu aģitāciju.