Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skandalozā studentes slepkavība: Publisko zīmīti, ko Noksa rakstīja cietumā

Amerikāniete Amanda Noksa, kuru pērn attaisnoja britu apmaiņas studentes Mereditas Kerčeres slepkavības lietā, savā grāmatā publiskojusi zīmīti, kuru cietumā uzrakstīja Kerčeres vecākiem.

Britu mediji vēstī, ka Noksa cietumā uzrakstījusi zīmīti, kurā teikts: «Es neesmu nogalinājusi jūsu meitu. Es domāju par viņu katru dienu.»

Tāpat Noksa vēstulē izteikusi līdzjūtību ģimenei.

«Salīdzinoši īsajā laikā, kurā Meredita bija daļa no manas dzīves, viņa bija ļoti laba pret mani. Es varu tikai mēģināt aptvert, cik ļoti dziļas ir jūsu sēras,» rakstījusi Noksa.

Vēstule gan nekad neesot tikusi nosūtīta, jo Noksas advokāts ieteicis viņai to nedarīt tāpēc, ka prokurori šo žestu varētu uzskatīt par Noksas vainas apziņas izpausmēm.

Vēstule publiskota grāmatā, kas iznāks ASV iznāks otrdien.

Jau vēstīts, ka 400 lappušu grāmata, kuru sarakstījusi Noksa, būšot «absolūti šokējoša».

Noksa grāmatā pirmo reizi atklāšot, kas notika pirms un pēc Mereditas slepkavības. Grāmata apgāzīšot «mītus, baumas un melus, kas apvij viņas krimināllietu».

Tāpat Noksa sola pastāstīt par «šausminošajiem apstākļiem», kādos viņai četrus gadus nācās dzīvot Itālijas cietumā, kur viņa cieta no apsargu seksuālas uzmākšanās un agresīvām cietumniecēm. Jāpiezīmē, ka Itālijas policija pēc Noksas sūdzībām par apstākļiem cietumā, izvirzījusi pret Noksu apsūdzību par neslavas celšanu.

Noksa tāpat grāmatā esot atklājusi, kā viņa jutusies, kad pēc viņas izlaišanas no cietuma pret viņu sabiedrībā tika vērsta «naida kampaņa».

Jau ziņots, ka marta beigās Itālijas augstākā tiesa nolēma atcelt attaisnojošo spriedumu Noksai. ASV, Sietlā dzimušajai sievietei 2009.gadā tika piespriests 26 gadu cietumsods par Kerčeres slepkavību, taču pēc atkārtotas lietas izskatīšanas 2011.gadā tiesa jauno sievieti attaisnoja, atbrīvojot tiesas zālē. Tiesa attaisnoja arī Noksas draugu Rafaelu Sollečito, kuram par līdzdalību slepkavībā tika piemērots 25 gadu cietumsods.

Apsūdzībā tika norādīts, ka narkotiku reibumā esošie jaunieši izvaroja britu studenti, bet pēc tam pārgrieza viņas rīkli. Studentes ķermenī 42 reizes bija ietriekts naža asmens. Jauniešu tiesas prāva savulaik izraisīja plašu rezonansi Eiropā, kā arī ASV.