Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar ledus spridzināšanā izmantoto sprāgstvielu daudzumu varētu uzspridzināt 10 Gaiziņkalna skatu torņus

Šogad pavasara ledus spridzināšanā Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona speciālisti izmantojuši 1640 kilogramus sprāgstvielu. Ar šādu daudzumu pietiktu, lai uzspridzinātu desmit Gaiziņkalna skatu torņus.

Bataljona speciālistiem ledus spridzināšanas sezona jau ir beigusies. Kā aģentūrai LETA pastāstīja 3.Zemessardzes novada štāba pārstāve Zanda Tamuļone, kopumā pavasara ledus spridzināšanā bataljons izmantoja 1640 kilogramus sprāgstvielas. Piemēram, lai pērn 14.decembrī uzspridzinātu Gaiziņkalna skatu torni, vajadzēja 157 kilogramus sprāgstvielas. Tātad ar 1640 kilogramiem varētu uzspridzināt desmit Gaiziņkalna skatu tornim līdzīgas būves.

Speciālisti konstatējuši, ka ledus biezums Ogres upē bija 80 centimetri, krāvums divi metri, bet Krāslavā Daugavā bija 70 centimetrus biezs ledus.

Tamuļone arī pastāstīja, ka plūdu seku likvidēšanas darbos piedalījās 34 zemessargi un 86 profesionālā dienesta karavīri no 54.Inženiertehniskā bataljona.

Jau ziņots, ka šogad aprīlī karavīri un zemessargi spridzināja ledu Ogres upē Ogres pilsētā un Daugavā Krāslavas novadā.