Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas valstspiederīgajai vētrainas attiecības Ņujorkā: skaidro, kāpēc sadūra draugu

Drauga slepkavības mēģinājumā ASV apsūdzētā Latvijas valstspiederīgā apgalvo, ka dzīvesbiedru sadūrusi konflikta laikā pašaizsargājoties, vēsta laikraksts «New York Post».

23 gadus vecā Latvijā dzimusī Jekaterina Pūsepa kopš aizturēšanas pagājušā gada 11.maijā atrodas ieslodzījumā Ņujorkas cietumā, jo nevar samaksāt viņai noteikto 75 000 ASV dolāru (40 425 latu) drošības naudu.

Pūsepai par drauga saduršanu ASV izvirzītas apsūdzības uzbrukumā un slepkavības mēģinājumā, taču sieviete uzstāj, ka rīkojusies pašaizsardzības nolūkā.

Ņujorkas policija Pūsepu atrada pagājušā gadā agrā 11.maija rītā uz ielas pie pāra mājokļa.

Histēriski raudošā jaunā sieviete bija nosmērējusies ar asinīm un pārliekusies pāri smagi savainotajam 22 gadus vecajam Alekam Kacnelsonam, kurš gulēja uz ietves, asinīm šļācoties no durtas brūces krūtīs.

Plaušās un sirdī sadurtais Kacnelsons nogādāts slimnīcā, kur viņam veikta operācija. Kacnelsons veiksmīgi atlabis no smagajām traumām.

Kā laikrakstam stāstīja kaimiņi, pārim bijušas vētrainas attiecības un viņi bieži strīdējušies. Arī liktenīgajā vakarā kaimiņi dzirdējuši skaļu klaigāšanu un trokšņus.

Pēc prokuratūras sacītā, ar diviem nažiem bruņotā Pūsepa draugam uzbrukusi koridorā ārpus dzīvokļa durvīm, iedurot vienu nazi krūtīs. Tūlīt pēc tam sieviete skaļi kliegusi: «Zvaniet 911!»

Kā policijai stāstīja aculiecinieki, Pūsepa pēc tam palīdzējusi ievainotajam draugam nokāpt pa kāpnēm lejā un viņš sabrucis uz ietves.

Pēc aizturēšanas Pūsepa sākotnēji policijā un tiesā apgalvoja, ka Kacnelsons pats sevi sadūris ķīviņa laikā, it kā mēģinot izdarīt pašnāvību.

Vēlāk sieviete mainīja savas liecības, pavēstot, ka strīda laikā Kacnelsons viņu nogrūdis pa kāpnēm, pēc kā viņa mēģinājusi ar nazi atgaiņāties no dzīvesbiedra, sadurot viņu krūtīs.

Savukārt Kacnelsons apgalvo, ka liktenīgajā naktī viņi abi bija lietojuši alkoholu. Viņam piezvanījusi kāda sieviete, par ko Pūsepa satrakojusies un sākusi demolēt viņa mājokli. Kacnelsons mēģinājis sievieti savaldīt, taču Pūsepa viņu sadūrusi.

Pāris iepazinās Ņujorkas naktsklubā «Pacha» 2011.gada novembrī. Gan Pūsepa, gan Kacnelsons abi bijuši aizrautīgi Ņujorkas naktsklubu uzdzīves baudītāji un lietojuši arī narkotikas.

Vētraino attiecību dēļ pāris jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā. 2012.gada martā Kacnelsons tika apcietināts par uzbrukumu Pūsepai. Toreiz vīrietis nedēļas nogali pavadīja cietumā un pēc Pūsepas prasības tiesa noteica Kacnelsonam aizliegumu tuvoties sievietei.

Tomēr pāris salabis un turpināja dzīvot kopā dzīvoklī Ņujorkā. Pēc Pūsepas stāstītā, ap to laiku viņa atklājusi, ka ir grūtniecības stāvoklī.

Jau atrodoties ieslodzījumā, Pūsepa caur draugiem saņēmusi no Kacnelsona ziņu, ka viņš negrasās audzināt mazuli, jo apšauba, ka viņš ir bērna tēvs. Uzzinot, ka, nākot pasaulē cietumā, bērns tiks nodots adopcijai, Pūsepa izšķīrusies par abortu.

Pūsepa Latviju pameta 11 gadu vecumā 2001.gadā, kad uz ASV pārcēlās viņas māte un vecmāmiņa, kurai Losandželosā dzīvo māsa. 2006.gadā viņas māte Tatjana nomira no vēža, pēc kā sieviete pārcēlusies uz Ņujorku, kur strādājusi par oficianti. Latvijā Pūsepai nav ne ģimenes locekļu, ne draugu.

Notiesāšanas gadījumā Pūsepai draud astoņu līdz 25 gadu cietumsods un deportācija pēc soda izciešanas.