Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tūkstošus satriec 11 stundu ilgās sievietes glābšanas operācijas iznākums Bangladešā

Jauna traģēdija piemeklējusi Bangladešā, Sābhārā, sagruvušo augstceltni, kur jau sesto dienu turpinās glābšanas darbi. Glābšanas darbu laikā, mēģinot pārzāģēt gruvešus un atbrīvot kādu sievieti, kas tika uzskatīta par pēdējo traģēdijā izdzīvojušo, izcēlās ugunsgrēks.

Kaut arī liesmas izdevās apdzēst, glābējiem atgriežoties notikuma vietā, atklājās, ka sieviete jau ir mirusi.

Sievietes glābšanas darbi ilga 11 stundas, tiem televīzijā sekoja tūkstošiem Bangladešas iedzīvotāju.

Sievietes palīgā saucienus glābēji izdzirdēja svētdienas rītā.

«Kad ieradāmies notikuma vietā, viņa lūdza, lai nepametam viņu. Mēs viņai iedevām ūdeni, pārtiku, nodrošinājām skābekļa piegādi,» stāsta kāds brīvprātīgais glābējs.

«Viņa bija drosmīga sieviete un cīnījās līdz beigām. Mēs riskējām, bet zaudējām viņu, tas salauza mūsu sirdis, cilvēki bija satriekti,» stāstījis glābējs.

LETA jau ziņoja, ka 24.aprīlī, sabrūkot daudzstāvu ēkai, Sābhārā, netālu no Dakas, drupās tika aprakti simtiem cilvēku. Tiek uzskatīts, ka negadījuma brīdī ēkā atradās vismaz 3000 cilvēku.

Dzīvi no drupām izvilkti aptuveni 2500 cilvēku, bet bojāgājušo skaits sasniedzis 380, liecina amatpersonu sniegtā informācija.

Sagruvušajā ēkā atradās tirgus, bankas filiāle un vairākas apģērbu ražotnes.

Lai neapdraudētu iesprostoto cilvēku dzīvību, līdz šim glābēji novāca gruvešus kailām rokām, izmantojot tikai urbjus vai betona griezējus, bet tagad likti lietā arī celtņi un smagā tehnika. Brīvprātīgie, kuri palīdzēja glābšanas darbos, ir devušās prom, un tagad pie gruvešu novākšanas strādā vairs tikai armijas cilvēki un ugunsdzēsēji. Arī ātrās palīdzības brigādes pārstājušas dežurēt pie sagruvušās ēkās.

«Mēs darbojamies uzmanīgi. Ja tur vēl ir kāda dzīva dvēsele, mēs centīsimies izglābt šo personu,» norādīja armijas pārstāvis.

Tomēr ugunsdzēsēju brigādes vadītājs atzina, ka ir maz cerību atrast vēl kādu izdzīvojušo.

«Mūsu vīri iegāja iekšā un redzēja pirmajā stāvā vairākus līķus. Taču neviens dzīvs netika redzēts,» viņš piebilda.

Pirmdien traģēdijas vietu apmeklējusi arī Bangladešas premjerministre Šeiha Hasina, kura deva rīkojumu arestēt sagruvušās augstceltnes īpašnieku Soelu Ranu.

Viņš tika arestēts svētdien netālu no Bangladešas robežas ar Indiju un nogādāts Dakā, kur tiks tiesāts par tīšu nolaidību.

Rans bija saņēmis atļauju piecstāvu ēkas celtniecībai, bet uzcēla astoņus stāvus.

Pēdējo reizi atklātībā viņš tika redzēts pagājušo otrdien, kad augstceltnē parādījās lielas plaisas.

Rans nomniekiem galvoja, ka ēka joprojām ir droša, tomēr policija deva rīkojumu cilvēkus evakuēt.

Banka un daži pirmā stāva veikali tika slēgti, bet augšējos stāvos izvietoto apģērbu ražotņu vadītāji lika strādniekiem turpināt darbu.

Rezultātā, kad ēka sabruka, tajā atradās simtiem strādnieku.

Policija arestējusi četrus uzņēmējus, kuru apģērbu ražotnes atradās sagruvušajā ēkā. Nopratināti tiek arī divi vietējās pašvaldības inženieri, kuri apstiprināja ēkās drošību.

Vietējie telekanāli vēsta, ka Bangladešas Augstākā tiesa iesaldējusi bankas kontus visiem īpašniekiem, kuriem piederēja piecas apģērbu ražotnes, kas atradās sagruvušajā ēkā.

Sābhārā notikušais ir lielākā traģēdija, kāda skārusi Bangladešas apģērba rūpniecību, un kļuvusi par uzskatāmu pierādījumu samilzušajām problēmām kā celtniecības, tā darba drošības jomā.

Pateicoties lētajam darbaspēkam, Bangladeša kļuvusi par globālo apģērbu rūpniecības centru. Daudzi iecienīti zīmoli apģērbus Rietumu tirgum ražo tieši Bangladešā, taču darba apstākļi šajās rūpnīcās strādājošajiem vairumā gadījumu ir nožēlojami un drošības noteikumi bieži tiek pārkāpti.

Bieži notiek dažādi negadījumi un strādnieki pulcējas uz demonstrācijām, lai pieprasītu palielināt algu un uzlabot darba apstākļus.