Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divi Dānijas iznīcinātāji saduras ar putnu baru un spiesti nolaisties Tallinas lidostā

Diviem Dānijas iznīcinātājiem «F-16», kas piedalās NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā, pirmdien pēc sadursmes ar putniem treniņlidojuma laikā nācies nolaisties Tallinas starptautiskajā lidostā.

Kā paziņojusi Lietuvas Aizsardzības ministrija, nolaišanās notikusi sekmīgi, lidotāji nav cietuši.

Lietuvas Gaisa kara spēku bāzē Šauļos patlaban tiek gatavota Dānijas Gaisa kara spēku apkalpojošā personāla komanda, kas ar Lietuvas Gaisa kara spēku transportlidmašīnu «C-27 J Spartan» dosies uz Tallinu, lai izvērtētu lidmašīnu tehnisko stāvokli pēc sadursmes.

Kā ziņu aģentūrai ELTA pastāstījis Lietuvas Gaisa kara spēku vecākais leitnants Andrjus Mika, šādi gadījumi nav bieži, jo virs lidostām darbojas dažādas sistēmas putnu atbaidīšanai. «Pēdējā laikā Lietuvā nekas tāds nav noticis - vismaz es neatceros,» viņš piebildis.

Vienlaikus Mika atzinis, ka tādi incidenti var būt bīstami. «Sadursmē var tikt bojāts lidmašīnas dzinējs, ja tajā nokļūst putns. Tad tiešām iespējamas lielākas problēmas. Bet šoreiz vēl nav zināms, kā bija. Kad lidmašīnas tiks apskatītas, varēs novērtēt kaitējumu,» viņš sacījis.

Sadursme notikusi Dānijas Gaisa kara spēku patrulēšanas misijas priekšpēdējā dienā - paredzēts, ka jau otrdien Šauļos svinīgā ceremonijā misiju uz četriem mēnešiem pārņems 80 Francijas karavīri ar četriem iznīcinātājiem «Mirage F-1CR». Francijas lidmašīnas uzraudzīs Baltijas valstu gaisa telpu jau ceturto reizi.