Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sprādziens Prāgā: Aculiecinieki stāsta par piedzīvoto; premjers to salīdzina ar bumbas eksploziju

Kāds students no Čehijas pastāstījis aģentūrai AP, ka viņam izdevies izglābties gāzes eksplozijas izraisītajā sprādzienā, pateicoties tam, ka viņš notikuma brīdī atradās vannas istabā, kurai nebija logu.

«Es atrados vannas istabā, kurai nebija logu, durvis bija aizvērtas. Godīgi sakot, ja es tobrīd atrastos gultā, būtu vienos stiklos,» aģentūrai stāstījis Vaclavs Rokita.

«Visapkārt bija stikli, cilvēki kliedza un raudāja», stāstījis students.

Tikmēr Čehijas premjers Petrs Nečass pēc notikuma vietas apmeklējuma paziņojis, ka Prāgas centrs izskatās tā, it kā tur būtu eksplodējusi bumba vai tas būtu bombardēts gaisa uzlidojumā.

«Sprādziens bija patiešām spēcīgs, [notikuma vieta izskatījās] gandrīz vai kā pēc uzlidojuma vai bumbas eksplozijas, tāpēc, ja izrādīsies, ka tiešām neviens nav gājis bojā, mums būs ļoti paveicies,» sacījis premjers.

Jau ziņots, ka pirmdien Čehijā, Prāgas centrā nograndis spēcīgs sprādziens. Ārvalstu mediji ziņo, ka notikušajā cietuši vismaz 55 cilvēki. Iespējams, četri cilvēki, kas atrodas zem drupām, gājuši bojā.

Policijas sniegtā informācija liecina, ka sprādzienā pamatīgi cietusi ēka pilsētas centrā. Policija pieļauj, ka noticis gāzes sprādziens.

Sprādziens bijis ļoti spēcīgs, jo mājām, kas no notikuma vietas atrodas vairāku simtu metru attālumā, ir izbiruši logu stikli. Cietusi arī Nacionālā teātra ēka.

Vairāki mediji ziņo, ka Prāgā notiek cilvēku evakuāciju, jo pastāvot bažas par vēl vienu sprādzienu. Prāgas varas iestādes neizslēdz iespēju, ka tuvākajā laikā varētu notikt otrs sprādziens, jo metāna gāzes noplūde turpinoties, vēsta Itar-Tass.

Sprādziens noticis Prāgas Kārļa universitātes Kinomākslas fakultātē. Tūlīt pēc negadījuma izskanēja informācija, ka sprādziena epicentrs ir pirmajā stāvā, taču pēc ēkas apskates atklājās, ka sprādziens bijis pagrabā.