Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līnijtiesnesis Krievijā pēc mača piekauj futbolistu

Krievijā plašu rezonansi izsaucis Čečenijā noticis skandāls, kad pēc jaunatnes futbola komandu mača kāds vietējais tiesnesis piekāvis futbolistu.

Pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā incidentā pēc Permas «Amkar» un vietējās Groznijas «Terek» jaunatnes komandu mača līnijtiesnesis Musa Kadirovs metās virsū Permas vienības aizsargam Iļjam Kričmaram, kurš pirms tam bija viņu apvainojis. Līnijtiesnesis ar rokām nogrūda spēlētāju uz zemes un pēc tam vairākas reizes viņam iespēra.

«Tiesnesis nosvilpa spēles beigas, un es sāku doties uz mūsu soliņu, kad pēkšņi kāds no aizmugures mani nogrūda uz zemes, bet pēc tam sāka spert un sist,» žurnālistiem 18 gadus vecais «Amkar» spēlētājs apgalvoja, ka ir pilnībā nevainīgs. «Arī «Terek» spēlētāji viņam pievienojās. Kāds sagrāba mani aiz kakla, cits man iesita. Man sāka asiņot seja.»

Kričmars apgalvojis, ka viņam izdevies aizbēgt, tikai pateicoties saviem komandas biedriem un vienam «Terek» spēlētājam, ar kuru iepriekš spēlējis kopā.

Pats Kričmars noliedza apsūdzības, ka būtu aizvainojis tiesnesi. «Mēs nebijām priecīgi par tiesāšanu, tomēr nekad neteicu neko personisku par viņu vai viņa māti. Es zinu cik jūtīgi ir čečeni.»

Kādreizējais FIFA kategorijas tiesnesis Aleksejs Spirins, kurš šajā mačā bija delegāts, izteicās, ka ir šokēts par notikušo.

«Visā savā tiesneša karjerā neesmu redzējis neko līdzīgu. Šis puisis (Kadirovs) nedrīkst būt tiesnesis,» uzsvēra Spirins.

Paredzams, ka otrdien Kadirovs tiks uz mūžu atstādināts no tiesneša pienākumiem. Viņš līdz šim strādāja tikai Čečenijas mēroga mačos.

«Tiesneši visu maču netiesāja pārāk pārliecinoši. Pēc mača viens no spēlētājiem aizvainoja tiesneša māti un, zinot Kaukāza tautu mentalitāti, tas ir smagākais aizvainojums,» atzina Spirins.

Arī iepriekš Čečenijā spēlētāji piedzīvojuši uzbrukumus. Tā 2011.gada novembrī «Krasnodar» dublieru komandas uzbrucējam Spartakam Gognijevam tika salauzts deguns un ribas pēc tam, kad viņam uzbruka «Terek» komandas amatpersonas. Toreiz Gognijevs saņēma sešu spēļu diskvalifikāciju un naudas sodu par tiesneša pagrūšanu.

Tāpat 2011.gadā kādreizējais Melnkalnes izlases uzbrucējs Nikola Nikezičs sūdzējās starptautiskajā līmenī, ka viņam, piedraudot ar ieroci, pavēlēts piekrist izbeigt kontraktu ar Krasnodaras «Kubaņ» vienību.