Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīlis: Demisionēt vajadzēja jau pirms četriem mēnešiem

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, kurš šodien par savu demisiju paziņoja, atrodoties dienas stacionārā, Latvijas Radio norādījis, ka demisija bijis nepiedodami ilgi atlikts lēmums.

«Man to vajadzēja darīt jau četrus mēnešus iepriekš. Izejot [veselības] pārbaužu virkni, ir diezgan skaidrs, ka turpmāk man ir būtiski jāsamazina slodze vismaz uz kādu laiku. Es nepadodos, divas reizes nepadevos - nokāpu no operācijas galda un uzreiz gāju strādāt, lai gan ārsti teica - sēdi mājās un atpūties.Pēdējā nepadošanās robeža ir kapa plāksne,» sacīja Ķīlis.

Ķīlis atzina, ka ir cilvēki, kuriem šī ziņa ir patīkama, un viņiem tagad iestājies atelpas brīdis, taču viņš norāda, ka nekur nepazudīs.

«Skaidrs, ka ir cilvēki, kuriem tas liekas patīkami, viņiem tagad ir uzelpas brīdis, bet es jau nekur nepalikšu, tepat es būšu,» sacīja Ķīlis.

Jau ziņots, veselības problēmu nomāktais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ir gatavs demisionēt, ja tiks nodrošināta viņa iesākto reformu pēctecība. RP atbalsta frakcijas priekšsēdētāja Vjačeslava Dombrovska kandidatūru izglītības un zinātnes ministra amatam.

Ja koalīcijas partneri atbalstīs Dombrovska kandidatūru izglītības un zinātnes ministra amatam, Saeima par viņa apstiprināšanu šajā amatā varētu lemt jau šo ceturtdien. Ķīlis varētu iesniegt demisijas rakstu tad, kad koalīcijas partneri apstiprinās, ka Izglītības un zinātnes ministrija paliks RP pārraudzībā.

Ja Vjačeslavs Dombrovskis kļūs par ministru un noliks deputāta mandātu uz šo pienākumu pildīšanas laiku, viņa vietā Saeimā darbosies pašreizējais Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis (RP).

Tāpat vēl notiks diskusijas par Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatu, jo šo komisiju patlaban arī vada Dombrovskis.