Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Juristi norāda, ka bankai ir tiesības atņemt vienīgo mājokli apkrāptajai daudzbērnu ģimenei

Lai citas ģimenes nenonāktu līdzīgā situācijā kā Leperu ģimene Lēdmanē, kurai krāpnieks izkrāpa aptuveni 26 tūkstošu latu kredītu, juristi aicina rūpīgi lasīt līgumus, kurus cilvēki grasās parakstīt. Taču, ja kļūda pieļauta, pēc juridiskās palīdzības vajadzētu vērsties nekavējoties, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Jau ziņots, ka, neskatoties uz to, ka tiesa daudzbērnu tēvu Juri Leperu atzinusi par krāpnieka upuri, banka grasās atņemt vienīgo mājokli, kurā ģimene mitinās.

<em> Banka grasās atņemt mājokli ļaundara apkrāptai daudzbērnu ģimenei</em>

Kredīta galvotājs Juris Lepers tic sava nu jau mirušā dēla teiktajiem vārdiem, ka, ņemot kredītu, pilnvaru rīkoties ar naudu viņš nav parakstījis. Dēlam esot doti daudzi papīri un, iespējams, kādu baltu lapu viņš arī parakstījis.

Krāpnieks Mārtiņš Dage pašlaik ir meklēšanā un policija lūgs viņam piemērot Eiropas apcietinājuma orderi, taču Leperu ģimenei kredīts jāatmaksā. Juristi apgalvo - pat ja Leperu ģimene nav naudu tērējusi, kredītsaistības ar banku neviens nav atcēlis un bankai ir tiesības atņemt arī ģimenes vienīgo mājokli, kurā dzīvo trīs nepilngadīgi bērni.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāve Laima Auza norāda, ka ir cilvēciski žēl par izveidojušos situāciju, bet šis gadījums apliecina, ka katram kredītņēmējam un katram, kurš izsniedz pilnvaru kādai trešajai personai rīkoties ar saviem līdzekļiem vai savu kontu, ir ļoti jāizvērtē, kam šis pilnvarojums tiek dots.

FKTK vēl vērtē Lepera kredītā nosacījumus un viņam sniegs individuālu atbildi.

Tiesībsargs Juris Jansons atzīmē, ka bankas atbildība nav par situācijām, kad kredīta ņēmējs pārvērtējis savas iespējas, bet, iespējams, Lepeiem vajadzēja agrāk konsultēties ar juristiem, kā risināt izveidojušos situāciju.

Plašāk skaties «Panorāmas» sižetā!