Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VNĪ plāno maijā atkārtoti izsolīt ēku Aspazijas bulvārī 20

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) plāno maija beigās atkārtoti izsolīt ēku Aspazijas bulvārī 20, liecina publicētais paziņojums par izsoli.

Atklātās mutiskās izsoles sākumcena ir 3 586 500 lati. Izsole notiks 30.maijā plkst.12.

Ēku Aspazijas bulvārī 20 VNĪ pērn vairākkārt neveiksmīgi mēģināja pārdot izsolēs. Pēdējā 15.novembrī plānotajā izsolē ēkas sākumcena bija samazināta līdz 3 586 000 latu.

Iepriekš VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja, ka autonomas siltumapgādes un ūdensapgādes sistēmas izbūve ēkai Aspazijas bulvārī 20, kurā atradās «Rīgas galerija», izmaksātu aptuveni 230 000 latu, tāpēc VNĪ vēl lems, vai šo ēku turpināt pārdot izsolēs vai attīstīt, veicot tās rekonstrukciju.

Ēka Aspazijas bulvārī 20 patlaban ir tukša, tajā nav autonomas elektroapgādes, apkures un ūdensapgādes. To nodrošināja blakus esošā viesnīca «Rīga», kas pavasarī tiks slēgta, lai veiktu plānoto rekonstrukciju. Līdz ar to VNĪ saņēma paziņojumu par komunālo pakalpojumu piegādes pārtraukšanu no 2013.gada 1.marta.

«Tā kā bez autonomas siltumapgādes un ūdensapgādes sistēmas izbūves VNĪ nevarēja nodrošināt nomniekiem komunālo pakalpojumu pieejamību, VNĪ jau 2012.gada 29.novembrī ēkas pēdējo un vienīgo nomnieku SIA «Rīgas galerija» rakstiski informēja, ka saistībā ar viesnīcas «Rīga» ēkas Aspazijas bulvārī 22 rekonstrukcijas darbiem tiks pārtraukta komunālo pakalpojumu piegāde. Tāpat VNĪ arī atgādināja, ka, pusēm rakstiski vienojoties, nomas līgums var tikt izbeigts pirms termiņa jebkurā laikā, un lūdza informēt, ja «Rīgas galerija» vēlas pārtraukt nomas attiecības. Atbilde netika saņemta,» skaidroja Laukšteina.

Viņa piebilda, ka 2010.gadā VNĪ šajā ēkā veica apkures sistēmas remonta darbus par aptuveni 15 000 latu, lai nodrošinātu apkures sistēmas funkcionēšanu atbilstoši nomnieku vajadzībām.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, lielākie kapitālieguldījumi būtu nepieciešami tieši autonomas siltumapgādes un ūdensapgādes sistēmas izbūvei. VNĪ ir arī veikti visi aprēķini, kādas būtu nepieciešamās izmaksas inženierkomunikāciju tehnisko projektu izstrādei un izbūvei. Tie būtu aptuveni 230 000 latu, norādīja Laukšteina.

«Rīgas galerija» Aspazijas bulvārī 20 strādāja vairāk nekā 20 gadus. Nomas līgums ar VNĪ bija noslēgts līdz 2014.gada 31.decembrim. «Rīgas galerija» plānoja savu izstāžu darbību visam šim periodam, gatavojot arī savu piedāvājumu 2014.gadam saistībā ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu un vairākām nozīmīgām latviešu mākslinieku personālizstādēm.

«Rīgas galerija» dibināta 1992.gadā, un tā pārstāv nozīmīgākos latviešu laikmetīgos māksliniekus - Venēcijas biennāles (Latvijas Nacionālajā paviljonā), Sidnejas biennāles, Maskavas biennāles, Manifesta un citu svarīgu starptautisku mākslas izstāžu dalībniekus.