Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pa Jaunciema kapiem sāks kursēt sabiedriskais elektrotransports

Jaunciema kapu apmeklētāju ērtībām no šodienas plkst.11 kapsētā sāks kursēt SIA «Rīgas tūrists» sabiedriskais elektrotransports, aģentūru «LETA» informēja Rīgas domē.

Elektromobilis vienā reizē varēs pārvadāt līdz 22 cilvēkiem un pieturēs pēc pasažieru pieprasījuma. Tas kursēs ne retāk kā vienu reizi stundā.

Kā ziņots, pasažieru pārvadāšana tiks nodrošināta kapsētas darba laikā no plkst.9 līdz 17 visu nedēļu, izņemot pirmdienas. Maksa par braucienu būs tāda pati kā biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā - 50 santīmu. Par šo summu apmeklētājs varēs gan aizbraukt līdz vajadzīgajai vietai, gan atgriezties atpakaļ.

Iepirkuma konkursā par šī pakalpojuma nodrošināšanu vienīgais pretendents ir bijis «Rīgas tūrists», kas nodrošina tūristu pārvadājumus ar elektrotransportu Vecrīgā. Ar uzņēmumu noslēgts 12 000 latu vērts līgums uz trim gadiem, paredzot, ka uzņēmuma ieņēmumus veidos par biļetēm iekasētā maksa par vienu braucienu.

Turpmākos gados sabiedriskais transports pa kapsētu varētu kursēt no 26.marta līdz 15.oktobrim.

Sabiedriskais transports kapos ieviests tāpēc, ka Jaunciema kapsēta ir 134 hektārus liela un to izstaigāt ne visiem ir viegli. Šāds pakalpojums aiztaupīs kapu apmeklētājiem garus pārgājienus līdz tuvinieku piemiņas vietām un atturēs apmeklētājus kapu teritorijā iebraukt ar privāto automašīnu.

Departaments prognozē, ka vienas sezonas laikā pakalpojuma sniedzējs varētu pārvadāt 6000 pasažieru.

Ja projekts Jaunciema kapsētā izrādīsies veiksmīgs, kapu sabiedriskais transports jau tuvākajā nākotnē varētu tikt ieviests arī Pirmajos un Otrajos Meža kapos.