Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzticība tālruņa akcijā atklājusies seksuāla, fiziska un emocionāla vardarbība

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotās telefonakcijas «Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!» pirmajā daļā saņemti 1528 zvani. Kā informē Labklājības ministrijā (LM), speciālisti snieguši 412 psiholoģiskās konsultācijas.

LM pārstāve informē, ka 60 reizes Uzticības tālruņa speciālisti sniedza psiholoģiskas konsultācijas vardarbības gadījumos. No tiem 41 reizi sniegta palīdzība un atbalsts emocionālas, desmit – seksuālas, bet deviņas reizes – fiziskas vardarbības gadījumos.

Sešos zvanos saņemtā informācija par iespējamu vardarbību ģimenē vai skolā nodota tālāku darbību veikšanai bērnu tiesību aizsardzības inspektoriem, pašvaldību sociālajiem dienestiem vai bāriņtiesām.

Šie komplicētie vardarbības gadījumi bijuši saistīti ar ilgstošu seksuālu vardarbību ģimenē, bērnu pamešanu novārtā, vecāku fizisku un emocionālu vardarbību, skaidro ministrijā.

Informatīvās akcijas laikā īpašs akcents tika likts uz seksuālās vardarbības gadījumu apzināšanu un sabiedrības iedrošināšanu runāt par šiem gadījumiem. Akcijas gaitā ikvienam bija iespēja zvanīt Uzticības tālrunim un ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem, saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju.

Kampaņas ietvaros ir sagatavoti arī informatīvie materiāli – komikss un informācijas lapa, kā arī īpaša sadaļa VBTAI interneta vietnē www.bti.gov.lv, kur iespējams iegūt detalizētāku informāciju par seksuālas vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sekām un atbildību: www.bti.gov.lv/lat/uzticibas_talrunis/pretvardarbibas_kampana/

Labklājības ministrija atgādina, ka uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālruni katru darba dienu var sazvanīt no plkst.8 līdz plkst.23. Sestdienās uzticības tālrunis atbild no plkst.8 līdz plkst.22, savukārt svētdienās – no plkst.10 līdz plkst.22.