Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skandāliem apvītā Noksa emocionāli atklāj, ka vēlas, lai viņu uzskata par cilvēku

Amerikāniete Amanda Noksa, kuru pērn attaisnoja britu apmaiņas studentes Mereditas Kerčeres slepkavības lietā, emocionālā intervijā sacījusi, ka vēlas, lai viņu atkal uzskatītu par cilvēku un lai patiesība nāktu gaismā.

25 gadus vecā Noksa, kuru attaisnoja, bet šā gada marta beigās Itālijas augstākā tiesa nolēma atcelt attaisnojošo spriedumu, intervijā sacījusi, ka mediji un skandalozās apsūdzības no itāļu prokuroru puses, kas sauca viņu par «velnu ar eņģeļa seju», likusi cilvēkiem viņu uzskatīt par citādāku cilvēku, ne tādu, kāda Noksa esot patiesībā.

«Es atrados tiesā, kad viņi mani sauca par velnu. Es domāju, viena lieta ir tad, kad mediji to saka, bet cita lieta ir sēdēt tiesā, cīnoties par savu dzīvi, un dzirdot, ka cilvēki tevi sauc par velnu,» sacīja Noksa.

Noksa norādījusi, ka visa viņas pagātne, katra jelkad internetā publiskotā fotogrāfija, tika pavērsta pret viņu.

Noksa asarām acīs norādījusi, ka vēlas, lai tiktu atklāta patiesība.

Kā zināms, tūlīt nāks klajā Noksas grāmata par pārdzīvoto Itālijā.

Grāmatā Noksa atklājusi faktus par saviem gadījuma sakariem, marihuānu, kas «bijusi tikpat ikdienišķa kā pasta».

Jau vēstīts, ka 400 lappušu grāmata, kuru sarakstījusi Noksa, būšot «absolūti šokējoša».

Noksa grāmatā pirmo reizi atklāšot, kas notika pirms un pēc Mereditas slepkavības. Grāmata apgāzīšot «mītus, baumas un melus, kas apvij viņas krimināllietu».

Tāpat Noksa sola pastāstīt par «šausminošajiem apstākļiem», kādos viņai četrus gadus nācās dzīvot Itālijas cietumā, kur viņa cieta no apsargu seksuālas uzmākšanās un agresīvām cietumniecēm. Jāpiezīmē, ka Itālijas policija pēc Noksas sūdzībām par apstākļiem cietumā, izvirzījusi pret Noksu apsūdzību par neslavas celšanu.

Noksa tāpat grāmatā esot atklājusi, kā viņa jutusies, kad pēc viņas izlaišanas no cietuma pret viņu sabiedrībā tika vērsta «naida kampaņa».

2009.gadā Noksai tika piespriests 26 gadu cietumsods par Kerčeres slepkavību, taču pēc atkārtotas lietas izskatīšanas 2011.gadā tiesa jauno sievieti attaisnoja, atbrīvojot tiesas zālē. Tiesa attaisnoja arī Noksas draugu Rafaelu Sollečito, kuram par līdzdalību slepkavībā tika piemērots 25 gadu cietumsods.

Apsūdzībā tika norādīts, ka narkotiku reibumā esošie jaunieši izvaroja britu studenti, bet pēc tam pārgrieza viņas rīkli. Studentes ķermenī 42 reizes bija ietriekts naža asmens. Jauniešu tiesas prāva savulaik izraisīja plašu rezonansi Eiropā, kā arī ASV.