Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidents sveic jauno Nīderlandes karali

Valsts prezidents Andris Bērziņš nosūtījis vēstuli jaunajam Nīderlandes karalim Villemam Aleksandram, sveicot viņu ar atbildīgā amata uzņemšanos, portālam «Apollo» pavēstīja prezidenta kancelejas Preses dienests.

Valsts prezidents savā un Latvijas tautas vārdā sūta vislabākos vēlējumus karalim Villemam Aleksandram un novēl labklājību Nīderlandei un tās tautai.

«Nīderlande vienmēr ir bijusi nozīmīgs Latvijas partneris, un esmu gandarīts par sadarbības attīstību gan divpusēji, gan Eiropas un transatlantisko institūciju ietvaros. Nākotnē ceru uz vēl ciešāku politisko dialogu un sadarbību ekonomikā un kultūrā,» vēstulē raksta Valsts prezidents.

Bērziņš nosūtījis arī pateicību Nīderlandes karalienei Beatriksei, kura šodien nodeva karaļa titulu savam dēlam, par viņas personisko ieguldījumu Latvijas un Nīderlandes attiecību stiprināšanā.

Kā ziņo LETA, par Nīderlandes jauno karali otrdien kļuvis līdzšinējais kroņprincis Vilems Aleksandrs. Tas noticis svinīgā ceremonijā, kuras gaitā karaliene Beatrikse atteicās no troņa par labu savam dēlam.

46 gadus vecais Vilems Aleksandrs ir pirmais karalis Nīderlandē kopš 1890.gada un jaunākais Eiropas monarhs, kuru vidējais vecums pašlaik ir aptuveni 70 gadi.

75 gadus vecā Beatrikse par atkāpšanos no troņa paziņoja janvārī, bet otrdien - Karalienes dienā - viņa oficiāli parakstījusi dokumentus par atteikšanos no troņa, izbeidzot 33 gadus ilgo valdīšanu.