Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar sacensībām «Dzintara aplis 2013» atklās jauno autošosejas sezonu

Sestdien, 4.maijā pēc plkst.11:00 Biķernieku trasē tiks atklāta jaunā autošosejas sezona ar sacensību «Dzintara Apļa 2013» vēsturisko auto kausa izcīņas 1. posmu un autošosejas čempionāta 1. posmu Nacionālajā klasē. Uz starta stāsies ievērojams skaits «Volgas»«VAZ» un vēsturiskās Formulas, kā arī Nacionālās klases spēkrati. Vienlaikus, pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma, šogad atkal norisināsies Latvijas čempionāts «Volgu» klasē.

«Dzintara Aplis» ir vēsturisko sacensību «Dzintara Volga» turpinājums, kas šogad noritēs astoņos posmos. Sacensību norises valstis būs gan Latvijā, gan arī Polijā, Lietuvā un Igaunijā. Vienlaikus ar «Dzintara Apļa» kausa izcīņas 1. posmu, Biķernieku trasē notiks arī Latvijas čempionāts auto šosejā Nacionālajā klasē, kurā plāno startēt 15 braucēji. Viņu vidū arī viens no ātrākajiem Latvijas šosejas braucējiem Uldis Timaks, Nacionālās klases čempions Igors Zubkovs, kā arī Lauris Vīgants un «Baltic Open» čempions Vitālijs Kalme.

Sagaidāms, ka sestdien uz starta redzēsim rekordlielu skaitu «Volgas» - kopumā līdz 30. «Volgu» braucienos startēs gan iepriekšējo gadu «Dzintara Volga» kausa ieguvēji - Andrejs Paupers un Antons Dolgopolovs, gan PSRS čempions Valdis Belmers, kā arī Aleksandrs Sorokins. Bet viņiem blakus uz starta līnijas stāsies arī spēkrats, kuru vadīs autovadītājs ar īpašām vajadzībām Jānis Tomsons.

Šogad, pēc 20 gadu pārtraukuma, «Volgu» klasē atkal tiks izcīnīts čempiona tituls. Čempionāta ietvaros šogad paredzēts aizvadīt piecus posmus - četri no tiem tiks aizvadīti Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, bet viens Pērnavā, Igaunijā.

Īpašu uzmanību izpelnīsies arī «VAZ» automašīnu klase, kurā visas sezonas garumā plāno startēt septiņkārtējais Latvijas čempions rallijā - Ivars Vasaraudzis. Uz starta redzēsim vēl arī rallija braucējus - Matīsu Mežaku un Aivaru Laipnieku, kā arī autosporta leģendas Juri Dambi un Rolandu Dūdu. Kopumā «VAZ» klasē pirmajā posmā startēs ap 15 braucējiem, bet sezonas laikā to skaits noteikti palielināsies virs 20.

Tāpat aizraujoši notikumi sagaidāmi arī Formulu klasē, kurā parasti karstākās cīņas norit starp latviešu un igauņu sportistiem - Dmitriju Porohovu, Induli Rukutu, Jaaku Kuulu u.c..

Sacensību apmeklētājiem būs iespēja arī vērot unikālu sporta automašīnu «Mit-Jet» braucienu, kurā piedalīsies septiņas īpaši vieglas (720 kg un 230 Zs) automašīnas. Šādas sacīkstes ne tik vien Latvijā, bet arī Baltijā būs kas pilnīgi jauns un neredzēts. «Mit-Jet» sacensību ilgums ir 30 minūtes, kuru laikā pēc pus distances notiek braucēju maiņa, līdzīgi kā slavenajās «Le Mans» 24 stundu sacīkstēs. «Mit-Jet» sacensībās piedalīsies pazīstamā autosportiste Karlīne Štāla, kā arī sportisti no Francijas, Krievijas, Lietuvas un Vācijas.

«Dzintara Aplis 2013» sacensību kalendārs:

04.05.2013 - Biķernieki, Rīga

12.05.2013 - Pērnava, Igaunija

01.06.2013 - Kačergina, Lietuva

06.07.2013 - Poznaņa, Polija

21.07.2013 - Biķernieki, Rīga

04.08.2013 - Pērnava, Igaunija

09.-10.08.2013 - Biķernieki, Rīga

14.-15.09.2013 - Biķernieki, Rīga