Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mēneša laikā iedziedātas 22 443 Dziesmu un deju svētku zīmes

Mēneša laikā interneta vietnē «dziesmusvetki.tv/logo» iedziedātas 22 443 XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku zīmes «Skaņu vijums vainagā».

Populārākā izvēle jeb 64% gadījumos dziedātāji izvēlējušies dziedāt savu izraudzīto dziesmu, bet no iedziedāšanas procesam piedāvātajām tautas dziesmām iecienītākā ir «Kur tu teci, gailīti manu», «Bēdu manu, lielu bēdu» un «Tumša nakte, zaļa zāle», liecina Latvijas Nacionālā kultūras centra informācija.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku zīmi var iedziedāt arī angļu valodā runājošā auditorija internetā vietnē «dziesmusvetki.tv/logo/en». Visas iedziedātās zīmes tiek saglabātas un tiks lietotas kā svētku noslēguma koncerta «Līgo!» noformējuma elementi.

Jau ziņots, ka kopš 19.marta interneta vietnē «dziesmusvetki.tv/logo» jebkuram pasaules iedzīvotājam ir iespēja izveidot savu XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku zīmi «Skaņu vijumu vainagā».

Skaņu augstuma, dinamikas gradāciju un latvju rakstu zīmju digitālais vijums veidojas, dziedot kādu no interneta vietnē piedāvātajām 13 tautasdziesmām vai pašu izvēlētu dziesmu, kamēr īpaši izstrādāts datora algoritms analizē skanējuma tonalitāti un konkrētos brīžos piešķir vainagam atbilstošu zīmju loku. Savu zīmi iespējams radīt, dziedot vai spēlējot individuāli, ansamblī vai lielākā kolektīvā jebkurā pasaules vietā, kur ir pieejams dators un internets.

Dziedāšanai tiek piedāvāta dziesma «Kur tu teci, gailīti manu», «Dziediet, meitas, vakarā», «Bēdu manu, lielu bēdu», «Tumša nakte, zaļa zāle», «Dziedot dzimu, dziedot augu», «Līgo laiva uz ūdeņa», «Sudmaliņas», «Es mācēju danci vesti», «Pūt, vējiņi», «Jānīt's nāca pār gadskārtu», «Cekulaina zīle dzied», «Kur tu skriesi, vanadziņi» un «Rīga dimd».

Iedziedāšanas process ir vienkāršs - jāizvēlas dziesma, tad, sekojot norādēm, jāaktivizē mikrofons. Ja būs izraudzīta tautasdziesma, tad pēc karaoke principa tiks parādītas notis un vārdi, ja dziedāta tiks sava izraudzīta dziesma, tad katrs varēs dziedāt, ko vēlas. Zīmes veidošanai nepieciešams aptuveni 20 līdz 30 sekunžu garš dziesmas fragments, lai datorprogramma spētu izanalizēt nošu augstumu, dinamikas intensitāti un tempu konkrētajā brīdī.

Analīzes rezultātā īpaši izstrādāts datora algoritms radīs lietotājam unikālu vainagu, kura lokos izkārtotas septiņas latviešu tradicionālās zīmes. Katra zīme atbilst kādai no septiņām notīm, piemēram, Dieva zīme ir do, Māras zīme - re, Laimas zīme -mi.

Iedziedāto zīmi var saglabāt, sūtīt pa e-pastu, izdrukāt, ievietot sociālajos tīklos, likt uz apģērba, automašīnas vai kur citur pielietot, tā apliecinot savu piederību Dziesmu un deju svētkiem.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - vairāk nekā 1600 kolektīvi no Latvijas, tajā skaitā 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās - Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos - notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.