Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bēdīgi slavenajam sporta ārstam Fuentesam piespriež gada cietumsodu

Bēdīgi slavenajā «Puerto» dopinga skandālā iesaistītajam sporta ārstam Eufemiano Fuentesam šodien Madrides tiesa piesprieda viena gada cietumsodu par publiskās veselības apdraudēšanu ar asins pārliešanu pasaules vadošajiem riteņbraucējiem.

Kādreizējais treneris Hosē Ignasio Lavarta ieslodzījumā pavadīs četrus mēnešus, bet trīs citi apsūdzētie - Fuentesa māsa Jolanda, kā arī riteņbraukšanas darboņi Manolo Saiss un Visente Belda - tika attaisnoti.

Tāpat tiesnese nedeva atļauju citām antidopinga amatpersonām pārbaudīt 211 asins iepakojumus, ko no Fuentesa konfiscējusi pasaules Antidopinga aģentūra (WADA).

Vēl Fuentesam piespriests aptuveni 4500 eiro (3100 latu) naudas sods un četrus gadus liegts praktizēt sporta ārsta amatā, bet Lavarta saņēmis četru mēnešu profesionālo aizliegumu.

Kā ziņots, Fuentesa pakalpojumus savulaik izmantoja arī Latvijas riteņbraucējs Romāns Vainšteins.

Fuentess veicis asins pārliešanu vairākiem augsta līmeņa riteņbraucējiem. Par iesaistīšanos šajā dopinga lietā tiek vainoti tādi braucēji kā spāņi Alberto Kontadors, Alehandro Valverde un kādreiz slavenais amerikānis Tailers Hamiltons, kurš jau februārī apstiprināja, ka pats personīgi saņēmis dopinga pakalpojumus no Fuentesa.

Kā zināms, sporta ārsts apsūdzēts par dalību slavenajā «Puerto» dopinga skandālā, kurš kļuva publisks vēl 2006. gadā, kad vietējā Spānijas policija reida laikā no vairākiem ar riteņbraukšanu saistītu cilvēku dzīvokļiem un kādas laboratorijas konfiscēja aptuveni 200 maisiņus ar sportistiem pārliešanai paredzētām asinīm.

Sākot ar janvāra beigām, kad atsākta lietas izskatīšana, tiesas priekšā bija stājušās daudzas ar skandālu saistītās personas, kuru vidū ir arī bēdīgi slavenais ārsts un daudzu vērtējumā galvenais atbildīgais par šīs shēmas izveidi Fuentess.

Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) pārstāvji tiesā pieprasīja piespriest Fuentesam visbargāko iespējamo sodu par aizliegto vielu lietošanas ierosināšanu un veicināšanu.

Sporta ārsts formāli tika vainots par kaitējuma nodarīšanu sabiedrības veselībai. Katrs no apsūdzētajiem varēja tikt sodīts ar vismaz divu gadu cietumsodu.

Saistībā ar iesaisti skandālā februāra vidū medijos tika minēts arī Vainšteina vārds. Viņš savu sadarbību ar Fuentesu nenoliedza, bet noliedza aizliegto vielu lietošanu.