Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ECT Timošenko arestu atzīst par nelikumīgu

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), izskatot Ukrainas bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko sūdzību, atzinusi viņas arestu un turēšanu apcietinājumā par nelikumīgu un politiski motivētu.

«ECT vienbalsīgi pieņēma lēmumu Jūlijas Timošenko lietā - Jūlijas Timošenko arests un turēšana apcietinājumā ir nelikumīga un politiski motivēta,» pavēstīja partijas «Batkivščina» («Tēvzeme») preses dienests.

Sūdzība, kuru izskatīja ECT, skar Timošenko arestu 2011.gadā tā dēvētās gāzes lietas laikā, kurā viņai tika piespriesti septiņi gadi cietumā.

«Tiesa uzskata, ka turēšana apcietinājumā bijusi patvaļīga un pretlikumīga visa perioda garumā,» teikts Strasbūras tiesa spriedumā.

Ukrainas tiesu vara «nav pienācīgi izskatījusi jautājumu par viņas ieslodzījuma pretlikumību», un «viņai nav bijis iespējams censties panākt, ka pretlikumīgi atņemtā brīvība tiek kompensēta».

Izvērtējot Timošenko sūdzību par pieredzēto slikto apiešanos, kad viņa pērn tika pārvesta uz slimnīcu, tiesneši konstatēja, ka šajā gadījumā Eiropas cilvēktiesību konvencija nav pārkāpta.

Timošenko meita ECT spriedumu cildināja kā «pirmo uzvaru».

Runājot uzreiz pēc sprieduma pasludināšanas, Timošenko advokāts vērsās ar aicinājumu pie Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča, mudinot valsts galvu ekspremjeri nekavējoties atbrīvot.

«Es aicinu prezidentu Janukoviču nepārsūdzēt šo lēmumu, bet gan izpildīt šo spriedumu,» viņš sacīja.

«Prezidents baidās no Timošenko, jo viņa ir vienīgais politiķis, kas viņu spētu sakaut jebkurās vēlēšanās. Tāpēc viņa ir cietumā,» sacīja advokāts.

Abas puses trīs mēnešu laikā spriedumu var pārsūdzēt.