Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama piesardzīgs jautājumā par ķīmisko ieroču lietošanu Sīrijā

ASV prezidents Baraks Obama otrdien paziņoja, ka Vašingtona «pārdomās» savu politiku pret Sīriju, ja iegūs pierādījumus, ka Damaskas režīms patiesi pielietojis ķīmiskos ieročus.

Tomēr vienlaikus Obama izrādīja piesardzību pret nesenajiem izlūkdienestu ziņojumiem, Baltā nama preses konferencē uzsverot, ka viņam «jābūt pārliecinātam» un ka to sagaida amerikāņu tauta.

Baltā nama saimnieks norādīja, ka gadījumā, ja ne tikai viņš, bet arī starptautiskā sabiedrība būs pārliecināta, ka prezidenta Basara al Asada režīms ir pielietojis ķīmiskos ieročus, tas «spēles noteikumus mainīs».

Jau iepriekš ASV brīdinājušas, ka ķīmisko ieroču pielietošana ir «sarkanā līnija», kuras pārkāpuma gadījumā Asadam jārēķinās ar starptautisku reakciju.

Preses konferencē Obama nenoraidīja militārās iejaukšanās iespēju, taču demonstrēja piesardzību.

«Ar spēles noteikumu maiņu es domāju vajadzību pārdomāt virkni iespēju, kas mums pieejamas,» žurnālistiem sacīja prezidents. «Acīmredzami, ka ir iespējas, kas man ir pieejamas, kas šobrīd ir plauktā un kuras neesam izmantojuši, un tās ir [plaša] spektra iespējas.»

«Jau pagājušajā gadā es lūdzu Pentagonu, mūsu armiju, mūsu izlūkošanas amatpersonas sagatavot man pieejamos iespējamos variantus, taču es neiedziļināšos detaļās, kādi šie varianti varētu būt,» piebilda Obama.

Taču nepārprotami tā, mūsuprāt, būtu starptautiskās sabiedrības, mūsu sabiedroto un Savienoto Valstu drošības apdraudējuma eskalācija, un tas nozīmē, ka ir dažas iespējas, pie kurām citā gadījumā mēs neķertos, bet kuras mēs nopietni pārdomāsim,» uzsvēra prezidents.