Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļu satiksmes negadījumos retāk iekļūst tie moto braucēji, kuri ir klubu biedri

Apdrošināšanas sabiedrības «ERGO» novērojumi liecina, ka retāk ceļu satiksmes negadījumos iekļūst tie moto braucēji, kuri pārvietojas ar čoperiem un ir moto klubu biedri. Savukārt moto braucēji bez klubu piederības un tie, kuri pārvietojas ar baikiem, ceļu satiksmes negadījumos iekļūst daudz biežāk, lielākoties agresīvas braukšanas dēļ.

Saskaņā ar pētījuma datiem visbiežāk avārijas izraisījuši «Kawasaki», «Honda», «Yamaha» un «Suzuki» markas motociklu īpašnieki.

Vēl pirms oficiālās moto sezonas sākuma apdrošināšanas sabiedrība saņēmusi pirmo OCTA atlīdzību pieteikumu par ceļu satiksmes negadījumu, kuru izraisījis mopēds. Atgādinot par drošību, vadot moto transportu, uzņēmums ir apkopojis tipiskākos Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, kuru rezultātā moto transporta vadītāji, visbiežāk izraisa avārijas.

Pēc «ERGO» apkopotās informācijas tipiskākie moto transporta vadītāju Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, kuru rezultātā rodas avārija, ir:

• Atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana;

• Ceļa nedošana krustojumos, kur krustojas galvenais un mazākas nozīmes ceļš;

• Negaidīta izbraukšana uz galvenā ceļa no mazākas nozīmes ceļiem;

• Pārgalvīgi, nepārdomāti apdzīšanas manevri, arī vietās, kur apdzīt aizliegts;

• Nolauztas detaļas citiem transportlīdzekļiem, braucot tiem pārāk tuvu garām (piemēram, sastrēgumos starp joslām).

«Sezonas sākuma īpatnība ir, ka daļa moto transporta īpašnieku uz ceļa vēl nejūtas droši, jo vadīšanas iemaņas ziemas periodā ir piemirsušās. Savukārt sezonas noslēgumā, kad palielinās diennakts tumšais laiks, negadījumi arvien biežāk notiek nepietiekamas redzamības apstākļos. Zīmīgi, ka visbiežāk negadījumos iekļūst moto braucēji vecumā līdz 30 gadiem un lielākais vairums no tiem ar moto transportu braukuši pirmo sezonu,» komentē Ivars Vismanis, «ERGO» Transportlīdzekļu, OCTA un personu apdrošināšanas departamenta direktors.

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības datiem aptuveni 80% ceļu satiksmes negadījumu, kuros iesaistīts moto transports, cieš arī transporta līdzekļa vadītājs. Visbiežāk avārijas notiek tieši sezonas pirmajos trīs mēnešos - aprīlī, maijā un jūnijā, kā arī sezonas noslēgumā - septembrī un oktobrī. Šajā periodā notiek aptuveni 70-75% no visiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti motocikli vai mopēdi.

Vidējā OCTA atlīdzība par moto transporta izraisītu ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) pēc pēdējo divu gadiem datiem sastādīja 457 latus. Savukārt lielākā «ERGO» izmaksātā atlīdzība par CSNg, kur iesaistīts motocikls 2012.gadā, sastādīja 5500 latu.