Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daži SC pārstāvji pozitīvi vērtētu Dombrovska ievēlēšanu ministra amatā

Lai arī apvienības «Saskaņas centrs» (SC) vadība kritiski vērtē Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Vjačeslava Dombrovska iespējamo ievēlēšanu izglītības un zinātnes ministra amatā, tomēr atsevišķi SC deputāti viņa kandidatūru vērtē pozitīvi.

Kā aģentūrai LETA atzina vairāki SC deputāti, viņi personīgi uzskata, ka Dombrovskis būtu šim amatam piemērots, tomēr viņu balsojums būšot atkarīgs no frakcijas kopējās nostājas.

Deputāts Igors Pimenovs (SC) uzskata, ka Dombrovskis varētu tikt ievēlēts par ministru, jo kā speciālists pārzina gan izglītības sistēmas tehnoloģiju, gan ir pieredzējis politiķis.

Deputāts Vladimirs Reskājs (SC) aģentūrai LETA atzina, ka šo jautājumu esot grūti vērtēt, tomēr viņam ar Dombrovski esot izveidojusies laba sadarbība kā ar Tautsaimniecības komisijas vadītāju. Vērtējot no šī skatpunkta, šī sadarbība varētu turpināties.

Reskājs arī norādīja, ka viņam esot aktuāli izglītības jautājumi, un viņš personīgi Dombrovska nonākšanu izglītības ministra amatā vairāk vērtētu ar «plus» zīmi. Tomēr lēmums, kā tiks balsots, tiks pieņemts pēc konsultēšanās ar kolēģiem.

Deputāts Ņikita Ņikiforovs (SC) pauda uzskatu, ka nozari nevarot atstāt bez politiskās vadības, tāpēc ministru vajadzētu ievēlēt pēc iespējas ātrāk. Pēc viņa domām, Dombrovskis varētu būt piemērots kandidāts, jo ir aktīvs pasniedzējs augstskolā un pārzina izglītības sistēmu no iekšienes.

Tāpat Dombrovska līdzšinējā darbība Saeimā pierādījusi, ka viņš ir gatavs komunicēt ar visām pusēm un meklēt kompromisus sarežģītos jautājumos, norādīja deputāts.

Kā ziņots, SC frakcija vēl nav pieņēmusi kopīgu lēmumu, kā ceturtdien balsot par izglītības ministra amata kandidātu Dombrovski.

Patlaban SC frakcijas vairākums neredz nevienu iemeslu, lai «turpinātu stutēt šo valdību» un atbalstītu Dombrovska kandidatūru šim amatam, aģentūrai LETA otrdien sacīja SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

Viņš norādīja uz gadījumiem, kad Dombrovskis un RP frakcija neatbalstīja kādus SC priekšlikumus, kaut arī sākotnēji solīja atbalstu. Kā piemēru Agešins minēja SC priekšlikumus šā gada budžetam, kas tika atbalstītas arī atbildīgajā komisijā, taču vēlāk tie tika noraidīti.

SC līderis Nils Ušakovs, komentējot atsevišķu SC pārstāvju pausto negatīvo nostāju pret Dombrovska iespējamo ievēlēšanu izglītības un zinātnes ministra amatā, izteicās, ka esot grūti pateikt, kas izglītības nozarei būtu kaitīgāks - RP vai nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK).

Ušakovs norādīja, ka SC neredzot īpašas jēgas atbalstīt jebkuru ministru šajā valdībā. Vienlaikus viņš noliedza, ka būtu mēģinājis ietekmēt SC frakcijas nostāju šajā jautājumā, norādot, ka frakcija pati lemjot, ko darīt.

Taujāts, kādēļ SC nesen atbalstīja Anrija Matīsa ievēlēšanu satiksmes ministra amatā, Ušakovs norādīja, ka Matīss esot bezpartejisks profesionālis.

Savukārt atbildot uz jautājumu, vai viņš nebaidās, ka Dombrovska neievēlēšanas gadījumā šo ministra amatu varētu ieņemt kāds nacionālās apvienības pārstāvis, Ušakovs izteicās, ka ir grūti pateikt, vai nozarei būtu kaitīgāks «nacionāļu» vai «reformatoru» pārstāvis, piebilstot, ka kaitīgi būtu kā vieni, tā otri.

Saeimas kuluāros neoficiāli gan šādu SC līderu nostāju saista ar Dombrovska un Ušakova savstarpējām attiecībām un nesaskaņām.

Kā ziņots, pašreizējais ministrs Roberts Ķīlis nolēmis atkāpties no amata un viņa vietā RP virza Dombrovski.

Atbalstu Dombrovskim paudusi «Vienotība», VL-TB/LNNK un neatkarīgo deputātu grupa.

Zaļo un zemnieku savienība savu lēmumu par Dombrovska kandidatūru pieņems frakcijas sēdē, kas notiks ceturtdien plkst.8.30.

Plānots, ka Saeima par Dombrovska ievēlēšanu ministra amatā varētu lemt ceturtdien, 2.maijā.