Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākusies pirmsvēlēšanu kampaņa «Nepārstāvēto parlamenta» vēlēšanām

Šodien sākusies vēlēšanu kampaņa «Nepārstāvēto parlamentam», ko organizē kustība «Nepilsoņu kongress», aģentūru LETA informēja kustības pārstāvji.

Patlaban uz 30 vietām Nepārstāvēto parlamentā pretendē 61 kandidāts, tostarp 43 cilvēki pārstāv Rīgu, septiņi - Latgali, pa četriem - Kurzemi un Zemgali, bet vēl trīs - Vidzemi.

No kandidātiem 39 cilvēki ir nepilsoņi, savukārt vēl 22 - Latvijas pilsoņi. Starp kandidātiem divi ir zinātņu doktori, 40 cilvēkiem ir augstākā vai nepabeigta augstākā izglītība.

Priekšvēlēšanu aģitācija, informatīva kampaņa un citas aktivitātes pārsvarā tiks īstenotas portālā «kongress.lv».

Kā ziņots, Nepārstāvēto parlamenta vēlēšanas plānotas 1.jūnijā, un šī parlamenta pārstāvjiem būs jāizveido efektīvs ietekmes kanāls uz varas institūcijām, lai risinātu masu bezpilsonības problēmas.

Tāpat nepilsoņu parlamentam, kurā ievēlēti tiks 30 cilvēki, būs jādemonstrē, ka valsts politika kas vērsta uz nepilsoņu diskrimināciju un ignorēšanu, ir izgāzusies. Plānots darboties starptautiskajā līmenī, fokusējoties galvenokārt uz Krieviju, Eiropas Savienību un ASV.

«Nepilsoņu kongress» ir kustība, kas ir nodibināta pērn 20.novembrī pēc Centrālās vēlēšanu komisijas atteikuma izsludināt parakstu vākšanas otro posmu referenduma ierosināšanai par pilsonības piešķiršanu visiem Latvijas nepilsoņiem.