Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiropā un citviet pasaulē notiek 1.maija demonstrācijas

Virknē pasaules valstu trešdien notiek 1.maija demonstrācijas, kurās šogad protestētāji galvenokārt vēršas pret skarbajiem taupības pasākumiem un ekonomiskajām problēmām.

Spānijā arodbiedrības iecerējušas 82 protesta akcijas.

Spānijā bezdarbs ir sasniedzis rekordaugstu līmeni - 27,16%, - un arodbiedrība UGT aicināja 1.maijā strādājošos skaidri parādīt, ka taupības politika ir pilnībā izgāzusies.

Grieķijā, kur janvārī bezdarba līmenis sasniedza 27,2%, šodien notiek vispārējais streiks, un policijas aplēses liecina, ka Atēnās un Salonikos uz demonstrācijām sapulcējušies gandrīz 13 000 cilvēku.

Kā ik gadu, 1.maijā Parīzē demonstrāciju noorganizējusi arī Francija galēji labējā Nacionālā fronte (FN), kas šogad aicinājusi iedegt gaismu "Eiropas tumsā ieslēgtajā Francijā".

Sekojot FN aicinājumam, ielās devušies vairāki simti cilvēku.

Savukārt Horvātijā uz protestiem pulcējušies aptuveni 20 000 cilvēku, un arodbiedrību līderi brīdinājuši, ka dod valdībai "pēdējo iespēju mainīt virzienu".

1.maija protesti pāršalkuši arī Turciju, kur Stambulā notikušas policijas un demonstrantu sadursmes. Vairāki cilvēki ir ievainoti. Veikti arī aresti.

Neapmierinātība ar ekonomisko situāciju, nabadzību un sliktajiem darba apstākļiem šogad asi uzliesmojusi arī Bangladešā, kur tūkstošiem strādnieku demonstrācijās pieprasījuši sodīt ar nāvi Sābhārā sagruvušās augstceltnes īpašnieku un uzņēmējus, kuru apģērbu ražotnes darbojās šajā ēkā.

Arī Marokas galvaspilsētā Rabātā ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, pieprasot darbu un algu palielināšanu. Pie parlamenta ēkas notikušas demonstrantu un policijas sadursmes, kurās vairāki cilvēki ievainoti, tomēr lielākoties gājiens noritējis tādā kā karnevāla atmosfērā.

Džakartā ielās šodien izgājuši aptuveni 55 000 strādājošo. Tik liela 1.maija demonstrācija Indonēzijas galvaspilsētā nebija pieredzēta vairākus gadus. Indonēzieši pauduši neapmierinātību ar lielo dzīves dārdzību, sliktajiem darba apstākļiem un mazajām algām.

Līdzīgi noskaņoti bijuši arī filipīnieši, kuri sarīkoja vairākas miermīlīgas demonstrācijas valsts galvaspilsētā Manilā. Demonstranti norādīja, ka, neskatoties uz valsts ekonomisko izaugsmi, daudzi cilvēki joprojām grimst nabadzībā.

1.maija demonstrācijas notikušas arī Kambodžā un Irānā un plānotas arī Honkongā.