Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kažociņš: Ja Lindermana rokās nonāktu vara, viņš par to būtu bēdīgs

Lai gan nereti sabiedrībā izskanējušas runas, ka pagājušā gada februārī notikušo krievu valodas referendumu palīdzēja sarīkot Krievijas specdienesti, nu jau bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš tā nedomā.

Kažociņš aģentūrai LETA atzina, ka Latvijas sabiedrības daļas atbalstu guvušie krievu valodas referenduma organizatori Vladimirs Lindermans un Aleksandrs Gapoņenko ir Drošības policijas, ne SAB redzeslaukā, taču nevarot apšaubīt, ka Lindermans ir anarhists.

Ja Lindermana rokās nonāktu vara, viņš par to būtu bēdīgs, jo vēlas iegūt mocekļa tēlu nolūkā saņemt lielāku atbalstu, savukārt, ja pret Lindermanu vērstos nelikumīgā ceļā, viņš būtu brīvības cīnītājs un ietekmīgāks nekā pašreiz, pārliecināts ir SAB direktors.

Lai arī nereti sabiedrībā izskanējušas runas, ka krievu valodas referendumu palīdzēja sarīkot kaimiņzemes specdienesti, Kažociņš tā nedomā, jo Latvijā esot pietiekami daudz cilvēku, kuri gatavi iet parakstīties un balsot par krievu valodu. Turklāt Kažociņš uzskata, ka Krievijas specdienestiem nebūtu pa spēkam tāda projekta realizēšana Latvijā.

Kažociņš otrdien aizvadīja pēdējo darba dienu SAB direktora amatā.