Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

DP: Drošībai liela mēroga pasākumos Latvijā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība

Sprādzieni Bostonā likuši pievērst pastiprinātu uzmanību drošībai liela mēroga pasākumos, kas piesaista plašu sabiedrības uzmanību, tajā skaitā, Latvijā, tā intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» apliecina Drošības policijas priekšnieka vietnieks, Pretterorisma centra priekšnieks Juris Leitietis.

«Ņemot vērā, ka šādi pasākumi regulāri notiek arī Latvijā, arī šeit tiem būs jāpievērš atbilstoša uzmanība,» uzsver Drošības policijas priekšnieka vietnieks.

Viņš norāda, ka atsevišķas Eiropas valstis jau ir ieviesušas arī citus drošības pasākumus.

«Piemēram, Francijā ir pastiprinātas policijas patruļas pie sabiedriskajām ēkām. Tāpat arī tiek izvērtēta tuvākajā laikā gaidāmajos līdzīga mēroga pasākumos īstenoto drošības mēru efektivitāte. Pastiprināti drošības pasākumi tika veikti gan Lielbritānijas bijušās premjerministres Margaretas Tečeres bērēs, kas notika 17. aprīlī, gan arī 21. aprīlī notikušajā Londonas maratonā. Taču nozīmīgākie drošības pasākumi tiek īstenoti pašās ASV, kur vairākos štatos ir pastiprināta apsardze pie valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī ieviesti jauni drošības pasākumi vietēja, nacionāla un starptautiska līmeņa sporta sacensībās,» skaidro Leitietis.

Kā ziņots, pie Bostonas maratona finiša līnijas 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti.

ASV izmeklētāji aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu tur divus čečenu imigrantus - brāļus Tamerlanu un Džoharu Carnajevus. 26 gadus vecais Tamerlans zaudēja dzīvību policijas operācijas gaitā. Savukārt Džohars ir aizturēts un šobrīd joprojām ārstējas slimnīcā. Viņam izvirzītas federālās apsūdzības par masu iznīcināšanas ieroču lietošanu. Ja apsūdzības tiks pierādītas tiesā, 19 gadus vecajam čečenu imigrantam var tikt piespriests nāvessods.